KÜLTÜR-SANAT MANŞET SOKAK

Antalya Şehir Tiyatrosu yeni sezona hazırlanıyor

Antalya Şehir Tiyatrosu (AŞT) oyuncuları, iki yeni eserin provalarıyla 2016-2017 sezonuna hazırlanıyor.

Antalya – Antalya Şehir Tiyatrosu (AŞT) oyuncuları, iki yeni eserin provalarıyla 2016-2017 sezonuna hazırlanıyor. AŞT yaptığı açıklamada, 2015-2016 sezonunda 202 kez perde açıldı, turne ve festivallerle 47 bin 272 seyirciye ulaşıldığını belirtti.

Antalya Şehir Tiyatrosu,  Alanya, Manavgat ve  Elmalı’da bölge turnelerinin yanı sıra Bursa 20. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları, Nilüfer 5. Uluslararası Tiyatro festivalleri ile Adana’da 2. Şehir Tiyatro Buluşması’na katıldı. Ayrıca Süleyman Demirel Üniversitesinin davetiyle Isparta’ya turne düzenlendi. İtalya’da Uluslararası Ada’nın Tiyatroları ve Almanya’nın Berlin kentinde 2. Türk-Alman Tiyatrosu festivallerine katılan AŞT, Objektif Kültür Merkezinin davetiyle de Almanya’ya iki turne daha gerçekleştirdi.

Sezonu  23 Nisan itibarıyla kapatan AŞT, yeni sezona hazırlanıyor. Oyuncular, biri çocuk ve gençlere yönelik iki oyunun provalarına başladı.

YENİ SEZON PROVALARI BAŞLADI

AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, provaların son derece keyifli ve başarılı geçtiğini, ilerleyen günlerde iki ayrı yetişkin oyununun daha çalışmalarına başlayacaklarını bildirdi. Yeni sezon için hazırlıklarını büyük titizlikle sürdürdüklerini vurgulayan Özgür,  Türkiye ve dünyanın en başarılı sanatçılarıyla çalıştıklarını belirtti.

Kaynak : Ajanslar

Benzer Yazılar