KADIN MANŞET SOKAK

Sezgi’yi öldüren üç kişi 7 yıl sonunda tutuklandı

Tecavüze maruz bırakılıp, öldürülen Sezgi Kırıt’ın davasının bugün başlayan duruşmasında üç kişi tutuklandı.

Antalya’da 2009’da kaybolduktan 15 gün sonra Isparta’da cesedi bulunan 16 yaşındaki Sezgi Kırıt’ın tecavüz sonucu öldüğünün otopsi raporu sonrası ortaya çıkmasının ardından, üç kişi bugün hakim karşısına çıktı. Katiller tutuklanarak cezaevine gönderildi.

7 yıldan beri aydınlatılmayan ve katillerin serbest kaldığı davada bugün 3 kişiye tutuklama kararı verildi.Genç kızın ölümünün ‘Zorlamalı ölüm’ nedeniyle olduğu yönünde raporun gelmesi ardından 2 ay önce Antalya Cumhuriyet Savcısı Murad Kaya tarafından iddianame hazırlandı.

6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede zanlılar Osman K. ve M.K. hakkında “ölüme neden olacak şekilde çocuğun cinsel istismarı, birden fazla kişi tarafından cebir, tehdit ve hile kullanarak çocuğu hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıla kadar hapis, E.K. hakkında da bu suçlara yardımdan 27 yıla kadar hapis istendi. Üç zanlı bugün Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.

“ADALET YERİNİ BULACAK”

Dedektif gibi çalışarak küçük kızın zanlılarının yargılanmasını sağlayan avukat Sibel Önder, “16 yaşındaki kıza üç kişi uyuşturucu verip, tecavüz ediyor ve işkence sonrası ölümüne neden oluyor. Bütün deliller ortadayken 7 yıl sonra cesur bir savcının çabası ile iddianame hazırlandı. Biz bu zanlıların suçunun ortaya çıkarılması için toplu iğne ile kuyu kazdık. Ama 16 yaşındaki bir kızın ölümüne neden olan 3 kişi suçu itiraf etmelerine rağmen şu an sokakta geziyor. Bu duruşmada adalet yerini bulacak” demişti.

Benzer Yazılar