KADIN MANŞET SOKAK

Antalya Valisinin kadına yönelik şiddete çözümü: Erkekler kurtaracak

‘Kadına Şiddete Müdahale’ konulu seminerde konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu “Çözüm kendi medeniyetimizde Bunu erkekler kurtaracak” dedi.

Antalya – Sümmeyye Erdoğan’ın yönetim kurulu başkanı olduğu KADEM’in Antalya Temsilciliği ‘Kadına Şiddete Müdahale’ konulu seminer düzenledi. Seminerde konuşan Antalya  Valisi Münir Karaloğlu, “Çözüm kendi medeniyetimizde, kendi kültürümüzde ve inancımızda var, oraya dönmemiz lazım. Bunu erkekler kurtaracak.” dedi.

Vali Münir Karaloğlu  konuşmasında “Bu sorunu çözmemiz için dediler ki; Batıya bakmamız gerekiyor. Baktık, yaptık önleyebildik mi? Hayır. Sebebini bulmamız gerekiyor arkadaşlar. Hiçbir toplum diğerinin aynısı değil, diğer toplumların kadına, eşine, çocuğuna bakışı aynı değil. Falancı millet çözdü biz de onların yasasını alalım. Çözdü mü? Hayır” dedi.

Kadına yönelik şiddetin çözümü için geleneklere dönülmesi gerektiğini savunan Vali Karaloğlu  “O zaman ne yapacağız kendi kodlarımıza döneceğiz. Bizim dinimiz, kültürümüzden başka anneyi ve kadını yükselten başka medeniyet, başka bir din, başka bir kültür var mı? Hayır. Çareyi Brüksel, Londra Paris’te ararsak olmuyor. 2012’den sonra kadına şiddet azalmadı aksine çoğaldı. Çözüm kendimize gelmemiz. Çözüm kendi medeniyetimizde, kendi kültürümüzde ve inancımızda var, oraya dönmemiz lazım. Bunu erkekler kurtaracak. Önce kendimize geleceğiz. Allah sana eşinden biraz daha güç verdi diye eşine bunu kullanırsan, Allah’a karşı bunun hesabını veremezsin” şeklinde konuştu.

Benzer Yazılar