MANŞET SOKAK

Antalya’da 5 HDPli tutuklandı

Antalya’da 12 Ağustos günü yapılan operasyonla gözaltına alınan 23 kişiden 5 HDP üyesi dün çıkarıldığı mahkemede tutuklandı

Antalya Sokakları – Antalya’da 12 Ağustos günü yapılan operasyonla gözaltına alınan ve aralarında KHK ile kapatılan ÇHD yöneticisi ve üyesi iki avukat ile HDP yöneticilerinin ve üniversite öğrencilerinin olduğu 23 kişiden 12’si dün (23 Ağustos) emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Savcılık tarafından ifadeleri alınan Hogır Gürses, Murat Altundağ, Sevin Ağaoğlu, Tarık Altay, Aydın Benek, Azat Benek, Ferhat Keser, Vedat Güneş, Mehmet Bilen, Bilal Temiz, Emre Alpar ve Serhat Keser “örgüt üyesi olmak” suçlamasıyla tutuklama talebiyle sorgu hakimliğine sevk edildi. Hakimlik 7 kişiyi adli kontrol şartıyla serbest bırakırken, Hogır Gürses, Murat Altundağ, Sevin Ağaoğlu, Tarık Altay ve Aydın Benek “örgüt üyesi olmak” suçlamasıyla tutukladı.
HDP İl eş başkanları Songül Şarklı, İhsan Nergiz ve ÇHD üyesi avukat Deniz Yıldırım ve  avukat Ramazan Gökalp’inde   bulunduğu 11 kişi ise bugün  savcılığa sevk edildi.

Benzer Yazılar