MANŞET SOKAK

Tutuklu muhabire bir dava da Cumhurbaşkanı’na hakaretten

Yaklaşık üç aydır tutuklu bulunan Dicle Haber Ajansı (DİHA) muhabiri Feyyaz İmrak hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medya aracılığıyla hakaret ettiği iddiasıyla dava açıldı.

Antalya – Yaklaşık üç aydır tutuklu bulunan Dicle Haber Ajansı (DİHA) muhabiri Feyyaz İmrak hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medya aracılığıyla hakaret ettiği iddiasıyla dava açıldı.

Antalya 20’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında Feyyaz İmrak ile avukatı Hakan Evcin hazır bulundu. Feyyaz imrak, suçlamaları kabul etmedi. İmrak, iddianamedeki twitter hesabının kendisine ait olmadığını savundu. İmrak, “Ben twitter hesabında cumhurbaşkanına yönelik hakaretvari bir ifade kullanmadım. Kullanılmış olsa bile eleştiri mahiyetinde, ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.
İmrak’ın avukatı Hakan Evcin de müvekkili gazeteci olduğu için hakkında olumsuz kampanya yapmak için bu hesabın bir başkası tarafından oluşturulmuş olduğunu düşündüklerini söyledi. Bu hesabın müvekkilinin IP numarasından kullanıldığına yönelik bir delil de olmadığını söyleyen avukat Evcin, “Sanığın beraatını talep ediyoruz” dedi.
Duruşma, ertelendi.
Kaynak: DHA

Benzer Yazılar