ÇOCUK EĞİTİM MANŞET SOKAK

Barbaros Ortaokulu öğrencilerine imam hatip logolu kart dağıtıldı

Barbaros Ortaokulu’na velilerin karşı çıkmasına rağmen açılan İmam Hatip Sınıfı tartışmaları sürerken, okul yönetimi tarafından İmam Hatip Sınıfı olmayan sınıfların öğrencilerine dağıtılan imam hatip logolu kartlar tepkilere sebep oldu. Kartlar velilerin tepkisi üzerine toplatılırken, okul yönetimi ‘sehven olmuş özür dileriz” açıklaması yaptı.

Antalya Sokakları Özel – Muratpaşa Barbaros Ortaokulu’na velilerin tepkilerine rağmen açılan İmam Hatip Sınıfı’nın tartışmaları sürerken, okul yönetimi skandal bir uygulamaya imza attı. Barbaros Ortaokulu’nda öğrenim gören 6- A sınıfı öğrencilerine, İmam Hatip logolu kartlar basıldı. Kartlar velilerin tepkisi üzerine toplatılırken, okul yönetimi kartların sehven basılıp dağıtıldığını açıkladı. Veliler ise kartların bu şekilde basılmasının hata değil, planlı bir şekilde gerçekleştiği görüşünde.

“MÜCADELE EDEN VELİLER CEZALANDIRILIYOR”

Durumla ilgili görüştüğümüz bir veli; “Özellikle konuyla ilgili tepki gösteren velilerin çocuklarına yönelik bilinçli olarak bu uygulamanın yapıldığını düşünüyorum. Ancak idare takiye yaparak “sehven” olmuş diye açıklama yapıyor. Önemli olan bütün velilerin bunu “sehven” yapan idarenin kafasında bir plan olduğunu anlaması ve buna karşı tepki göstermesi gerekmektedir. Bu gün öğretmenler, ders saatleri, seçmeli dersler ve sınıfları değiştirip veliler arasında “mücadele eden veliler cezalandırılıyor, aman bunlara bulaşmayalım” gibi bir anlayış geliştirilmeye çalışılıyor.

“SINIFLAR 40 KİŞİNİN ÜZERİNDE”
Ancak biz veliler olarak idarenin bu planlı, bilinçli tutumuna karşı aynı kararlılıkla mücadele vereceğiz. Nakil kayıtlar ile sınıflar 40 kişinin üzerinde, her gün 15 üzerinde servis ile okula çocuklar geliyor, açılan imam hatip sınıfında 20 kişi ile ders yapıp eğitim konusunda bilinci olmayan veya bazı siyasi kesimlere şirin gözükmek isteyen velileri mükafatlandırarak bir eğilim anlayışı oluşturmaya çalışıyorlar. Tam da bu keyfi uygulamalarla özellikle Milli Eğitim Kanunları hiçe sayılmaktadır” dedi.

Benzer Yazılar