SOKAK

Başbakanın 'sokak' yasağını Antalyalılar deldi

Antalya Emek ve Demokrasi Güçlerinin çağrısıyla Kapalıyol’da toplanan Antalyalılar Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

Başbakan’ın “sokağa çıkana bunsan sonra musahamaha yok” sözünün ardından yaşanan operasyonlar ve artan baskı için çağrı yapan Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri Kapalıyol’da toplanarak Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. KESK Dönem Sözcüsü Kadir Öztürk’ün okuduğu basın açıklamasında iç güvenlik yasasının baskı aracı olarak kullanılacağına vurgu yapıldı.

Açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun geçtiğimiz günlerde “Kim olursa olsun, ne niyetle olursa olsun, sokağa izinsiz şekilde çıkarak ülke güvenliğini tehdit edene karşı müsamaha gösterilmeyecektir. Bir dakika dahi müsamaha gösterilmeyecektir ” ifadeleri hatırlatılarak “yasalara göre, toplantı ve gösteri yürüyüşü yapmak, basın açıklaması yapmak herhangi bir izne tabi değildir” denildi.

ZORBALIK, ADALET BİNALARINDA

“Yasaları siz istediğiniz gibi koyuyorsunuz ama hiç değilse koyduğunuz yasalara saygı duyun” ifadelerine yer verilirken, Nisan ayının ilk günlerinde Antalya başta olmak üzere ülkenin birçok kentinde onlarca kişinin şafak baskınlarıyla gözaltına alınmasına tepkş gösterildi. “Bu operasyonlar ve çıkarılan iç güvenlik yasasıyla demokratik halk muhalefeti baskı altına alınmaya çalışılmaktadır. Geçtiğimiz günlerde, Antalya adliyesi nezaretinde yaşanan işkencenin görüntüleri, zorbalığın adaletin dağıtıldığı binaların içine kadar girmiş olduğunun belgesidir”denildi.

 

pi/nob

 

 

Benzer Yazılar