EMEK SOKAK

Belediye çalışanlarına TOMA’lı engel

Antalya – Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yerel seçimlerden sonra kendi dünya görüşüne uymayan belediye çalışanlarını Antalya’nın uzak ilçelerine gönderilmesi tepkisi büyüyor. Bugün belediye binasına yürüyen çalışanlara polis barikat kurarak binaya yaklaştırmadı.11225799_1580358528891485_718592288_n

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yerel seçimlerden hemen sonra kendi dünyas görüşüne uymayan çalışanların sürgün ettiği haberleri medyada yer almıştı. Çalışma koşullarından, evlerine uzaklığına kadar bir çok zorlukla karşılaşan çalışanların tepkisi büyüyor. Bugün Tüm Bel Sen, Tüm Yerel Sen ve DİSK çağrısıyla Cumhuriyet Meydanında toplanan çalışanlar belediye binasına yürüdü. Belediye binası önünde belediye güvenlik ekipleri ve çevik kuvet tarafından barikat kuruldu. Belediye çalışanlarından ve destekçilerindne toplanan imzaları belediyeye vermek isteyen temsilcilere dahi izin verilmedi. Barikat önünde elinde “8 Saat mesai için 10 saat yol gidiyorum” dövizi taşıyan çalışan dikkat çekti.

 

Kamuya açık alanları kapatılamayacağını vurgulayan çalışanlar,itiraızlara  rağmen barikat açılmayınca imza listelerinin bulunduğu  dosyalar belediye bahçesine fırlatılarak eylem sonlandırdı.

 

nob

Benzer Yazılar