G20 SOKAK

Beş otobüs dolusu Çinli gözaltına alındı

Antalya’da yarın başlayacak olan G20 toplantısı öncesinde güvenlik önlemleri kapsamında belirlenen güzergahta herkes gözaltına alınıyor. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in kente gelişi öncesi Antalya Havalimanı ile Belek arasındaki D-400 Karayolu’na dağılan 5 otobüs dolusu uzak doğulu gözaltına alındı.

Ekipler yol boyunca dağılan çekik gözlü vatandaşları toplayarak otobüslere bindirdi. İçinde Çinlilerin olduğu 5 otobüs, Aksu Belediyesi önünde bir araya geldikten sonra gözaltı merkezi olarak belirlenen spor salonlarına götürüldü. Çinli vatandaşların işlemleri yapıldıktan sonra ülkelerine gönderilmesi istendi. Konvoy halinde hareket eden otobüslere polis ekipleri eskortluk yaptı. Çinli vatandaşların amaçlarının Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’e sevgi gösterisinde bulunmak olduğu ifade edildi.

Çinli vatandaşlar otobüslerle Aksu Belediyesi önünden ayrılırken ellerindeki bayrakları kameralara salladı. Öte yandan gözaltı merkezi olarak belirlenen Turgut Özal Kapalı Spor Salonu’nun etrafı demir bariyerlerle kapatıldı. Polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı.

Benzer Yazılar