KENT MANŞET SOKAK

BHH’den laiklik eylemi

Antalya Birleşik Haziran Hareketi, TBMM Başkanı Kahraman’ın laiklik yeni anayasada olmamalı sözlerini protesto ederek Attalos Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi.

Antalya- TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın yeni anayasada laikliğin olmaması gerektiğini söylemesi üzerini ülkenin dört bir tarafından tepkiler hızla büyüyor. Antalya Birleşik Haziran Hareketi dün TBMM Başkanı Kahraman’ın laiklik yeni anayasada olmamalı sözlerini protesto ederek Attalos Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi.
BHH adına basın açıklamasını yapan Yürütme Kurulu üyesi Fatma Kayaoğlu, İsmail Kahraman’ın laiklik anayasada olmamalı sözlerinin şeriata açık bir çağrı olduğunu vurguladı.

“HAZİRAN’IN GÜNEŞİ AKP’Yİ YAKACAK”
Dindar anayasa istemenin şeriat ve hilafet düzeninin kurulmak istenmesi anlamına geldiğini kaydederek Kayaoğlu,” Meclis başkanı sıfatıyla yapılan bu çağrı, AKP’nin anayasa değişikliğindeki gayesini ortaya koymaktadır. Buna asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Laikliğin kaldırılmasıyla Ensar karanlığına boğulacaklarını söyleyen Kayaoğlu, “Biz buradayız gerici karanlığınıza karşı laikliği kazanmak için buradayız. Bu memleketin, bu ülkenin bağrında yeşeren ilerici, özgürlükçü, aydınlanmacı birikimi birleştirerek laikliği kazanacağız” şeklinde dile getirdi.

Kayaoğlu, laikliğin çocukların Ensar karanlığından kurtulması ve kadınların özgürlüğü olduğunun altını çizdi.

Yapılan basın açıklamasının ardından eylem sona erdi.

Kaynak: Antalya BHH

 

 

Benzer Yazılar