MANŞET SOKAK

Bir Antalya klasiği: Fener Alayı

Antalya’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında,  Muratpaşa Belediyesi ve Cumhuriyet İçin El Ele Platformu tarafından düzenlenen fener alayında yüz binler meşaleleriyle yürüdü

Antalya – Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Baysal başta olmak üzere, fener alayında CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul; CHP Antalya Milletvekilleri Çetin Osman Budak, Cavit Arı, Aydın Özer; Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek; Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç yer aldı. Kutlamalara Antalya İş Aadamları Derneği de denizden tekneyle katıldı. Konyaaltı varyantından başlayan fener alayı, Cumhuriyet Meydanı’nda sona ererken, kutlamalar meydanda, Antalyalı rapçi Şanışer ve ardından Grup Ayna konseriyle devam etti.

”SİZDE DEMOKRATLIK VARSA…”
Cumhuriyet Meydanı’nda halka konuşan Ümit Uysal, ”Bu ülkenin insanı bir bütündür. İnsanlarımız ayrışmak, ayrıştırılmak istemiyor. Farklılıklarımızı sevgi ve saygıyla karşılayarak birbirimizi olduğumuz gibi kabul ederek, çocuklarımızla beraber geleceğe doğru etle tırnak gibi kardeşçe yürümekte kararlıyız. Sizde demokratlık varsa, cezaevindeki gazeteci sayısını düşünün, sizde demokratlık varsa hakimlerin ve savcıların üzerindeki baskıyı kaldırın; yargı bağımsızlığı getirin. Sizde zerre kadar demokratlık varsa, kişisel hak ve hürriyetleri genişletin, gelir dağılımı uçurumunu engelleyin. Demokrasinin d’sinden nasibinizi almışsanız haber alma özgürlüğünün verin, insanlarımızın basın tekelini kaldırın.” açıklamalarında bulundu. Ümit Uysal, Türkiye’nin bir şaşkınlık döneminden geçtiğini belirterek, konuşmasını noktaladı. Konuşmasının ardından Muratpaşa Belediyesi’nin Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Cem Adrian konseriyle sona erdi.

Benzer Yazılar