KENT MANŞET SOKAK

Büyükşehir Belediyesi kavşak düzenlemesi diye Mevlana Parkı’nı katletti

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin trafik sorununa çözüm getirmeyecek kavşak düzenlemesiyle Mevlana Parkı’nı katletmesine bölge halkı tepkili

Antalya Sokakları Özel –  Antalya Büyükşehir Belediyesi “İl Sağlık Müdürlüğü Kavşağı’na neşter” atıyoruz diye duyurduğu ve yaklaşık bir aydır Mevlana Parkı içinde süren inşaat faaliyetiyle Mevlana Parkı’nın yarısının yol yapımına kurban edildiği ortaya çıktı.

Belediye internet sitesinde yayınlanan duyuruda İl Sağlık Müdürlüğü arkasından yol geçirileceği yazılırken, bu yolun parkın içinden geçirileceği hakkında bilgi verilmemesi  dikkat çekiyor.

Konyaaltı’nda bulunan İl Sağlık Müdürlüğü kavşağı son yıllarda giderek artan bir trafik yüküne sahne olmaktaydı. Toros mahallesinin neredeyse tek çıkış ve girişi olan kavşakta sabahları ve akşamları uzun bekleme süreleri sürücüleri çileden çıkarıyordu. Buna bir de Konyaaltı Sahil yolunun kapatılması eklenince İl Sağlık Müdürlüğü kavşağı tam bir keşmekeşe dönüştü.

KAVŞAK DÜZENLEMESİ SORUNLARI BÜYÜTECEK
Kavşakta Atatürk Bulvarı üzerinden sola dönüşler yasaklanıyor. Şehir merkezinden gelip sahile inmek isteyenler İl Sağlık Müdürlüğü ve  yanında bulunan Migros’un arasındaki yoldan devam ederek Mevlana Parkı içinden geçirilen yoldan 14. Caddeye bağlanarak buradan 7.caddeye yönlendiriliyor. Bu uygulama sabah ve akşam saatleri çok yoğun olan bu yolun daha da sıkışmasından başka bir sonuç vermeyecek gibi görünüyor.

Liman yönünden gelip 14.Caddeye dönmek isteyenler ise kavşağı geçip oldukça dar olan 625. Ve 629. sokaktan 7.caddeye bağlanarak gitmek zorunda. Bu uygulamada bu sokaklarda aşırı şişmeye neden olacak gibi duruyor.

SEMT SAKİNLERİ TEPKİLİ
Düzenleme hakkında hiç bir bilgilendirilme yapılmayan semt sakinleri  birkaç haftadır süren çalışmayı park düzenleme ve kanal yenileme çalışması şeklinde değerlendirmiş.  Parkın asfalt yolla ortadan ikiye bölüneceğini ve bir bölümünün de yola gittiğini öğrenen bölge sakinleri ise tepkili.

Mahalle sakinleri bu kavşakta esas beklemenin ve yığılmanın 14. Caddede olduğunu yarım saati aşan beklemeler yaşandığını Atatürk Bulvarı’nda böyle bir yığılma ve bekleme olmadığını bu düzenleme ile mahallelerinden otomobil ile çıkmanın çok daha güç bir hale geleceğini söylüyorlar. Bu anlamsız ve trafik akışına da çözüm getirmeyecek  projenin üstelikte semtin parkını yok ediyor olmasına tepkililer.

BİR TEPKİ DE KONYAALTI BELEDİYESİ’NE
Konyaaltı Belediyesi’ne ait Mevlana Parkı’nın katledilmesine belediyenin ses çıkarmaması ve kamuoyuna herhangi bir bilgi vermemesi de eleştiriliyor.

Mevlana Parkı’nın eski hali

Benzer Yazılar