ÇOCUK MANŞET SAĞLIK SOKAK

Antalyalılar Öykü Arin için umut oldu

Antalya Halkevleri’nin çağrısıyla Öykü Arin Yazıcı ve tüm lösemili hastalar için bugün çok sayıda gönüllü kök hücre bağışı yaptı.

Antalya Sokakları – Türkiye ve birçok ülkede kök hücre bağışı kampanyaları devam ederken bugün Antalya Halkevleri’nin çağrısıyla Kızılay Kapıyol Kan Alma Birimi’nde çok sayıda gönüllü kök hücre bağışında bulundu. Öykü Arin’in annesi Eylem Şen ve babası Çağdaş Yazıcı gönüllüleri ziyaret ederek, Öykü Arin ve uygun iliği bekleyen tüm hastalar için kök hücre bağışının öneminin bir kez daha altını çizdi.
Kök hücre bağışı için yeniden çağrı yapan Halkevleri MYK Üyesi Kutay Meriç, “Bugün buraya Öykü Arin nezdinde ülkemizdeki ve dünyadaki lösemililere umut olmak için geldik. İnsani ve vicdanı görevimiz, Öykü de bu konuda bize aracılık etmiş oldu. Onun vasıtasıyla bu sorunu öğrenmiş ve bu toplumsal duyarlılığı gerçekleştirmiş olduk. Antalya’da da çağrılarımız devam edecek” dedi.


KÖK HÜCRE BAĞIŞI NASIL YAPILIR? KİMLER YAPAR?
Bulunduğunuz şehirlerdeki kök hücre bağışı noktalarının adres bilgileri www.kanver.org’tan öğrenebilir, bu noktalarda kök hücre bağışı formu doldurduktan sonra örnek verebilirsiniz.
Bağışçı olmak isteyen kişiler 18-50 yaş aralığında, Hepatit B, Hepatit C ve Sifiliz hastalığı geçirmemiş olan, kronik hastalığı bulunmayan, kanser, HIV ( AIDS ) tanısı almamış olan kişiler olmalı.

Benzer Yazılar