EMEK MANŞET SOKAK

KESK ihraç edilen üyeleri için sokakta

KESK Antalya Şubeler Platformu önceki gün çıkarılan KHK ile ihraç edilen üyeleri için sokaktaydı.

Antalya Sokakları- KESK Antalya Şubeler Platformu önceki gün çıkarılan Kanun Hükümünde Karaname(KHK) ile ihraç edilen üyeleri için basın açıklaması ve oturma eylemi yaptı. Basın açıklamasını kitle adına Eğitim Sen Antalya Şubesi Başkanı Kadir Öztürk yaptı.

Kadir Öztürk açıklamasında işkencelerin, tutuklamaların sıradanlaştığına vurgu yaparak, “15 Temmuz ‘da yüzlerce insanın katledildiği darbe girişimi, sarayın bilinçli planıyla milyonlarca insanın mağdur edildiği karşı darbeye dönüştü” dedi. “Hiçbir arkadaşımızın yasadışı bir örgütle bağlantısı olduğunu kanıtlayamayan iktidar; arkadaşlarımızı gözaltına alarak, tutuklayarak kendince yasal bir zemin yaratmak istedi ve bu ihraçları da buraya bağladı” diyen Kadir Öztürk yasaların çiğnendiğini belirtti.

“DEĞERLERİMİZ FEDA ETMEYECEĞİZ”
“29 Ekim’den, demokrasiden, özgürlüklerden, barıştan korkanlar; emperyalizme kafa tutmuş ve bin bir zorlukla Cumhuriyet değerlerini kazanmış olanlardan, bu değerleri feda etmesini istiyor” diyen Kadir Öztürk, “İktidar istedi diye hiçbirimiz bu değerleri feda etmeyeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Kadir Öztürk açıklamasına şöyle devam etti; “Ülkemizin yarısı yangın yeri. Ülkemiz adım adım Ortadoğu bataklığına götürülüyor. Bu arada da bu büyük manzara görülmesin diye iktidar her gün kendisi gibi düşünmeyenlere saldırmaya devam ediyor; büyük resmi gizliyor. Kendi iktidarı ve geleceği için ülkeyi ateşe atanlar en çok millet iradesinden dem vururken 15 Temmuzlarda “Demokrasi nöbetleri” tutarken “ Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir.” özdeyişini dağa taşa yazarken Güneydoğu’da seçilmiş belediye başkanlarını tutukluyor ve onların yerine kayyum atıyor. Hani, “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindi?””

“ARKADAŞLARIMIZLA DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ”
İhraç edilen üyeleriyle dayanışma içinde olacaklarını sözlerine ekleyen Kadir Öztürk, “İhraç edilen arkadaşlarımızla dayanışma içinde olacak, onları kimseye muhtaç etmeyeceğiz. Haklarımızı elde edene kadar bir aile olduğumuzu hiç ama hiç unutmayacağız. Onlar bizim ailemiz, kardeşlerimiz; onlar bizim yoldaşlarımız, onlara sahip çıkacağız” dedi.

Basın açıklaması “Yaşasın dayanışmamız. Yaşasın örgütlü mücadelemiz” , “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz. Haklıyız mutlaka ama mutlaka biz kazanacağız” sloganlarıyla sona erdi.

 

Benzer Yazılar