MANŞET SOKAK

CHP Antalya: AKP kötü gidişte istikrar sağladı

CHP Antalya İl Örgütü Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan baskın ve gözaltıları protesto etmek için basın açıklaması düzenledi. CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem yaptığı açıklamada gözaltıları kınadığını ifade etti.

Antalya Sokakları – CHP Antalya İl Örgütü Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan baskın ve gözaltıları protesto etmek için basın açıklaması düzenledi. CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem yaptığı açıklamada gözaltıları kınadığını ifade etti.

Yöneticilerin ve partililerin katılımıyla CHP İl Binası’nda gerçekleştirilen basın toplantısında Mustafa Erdem, “Halkı bilgilendirmek için cesurca görevini yapan gazetecileri tutuklamalarına, özgür basını susturmaları na sessiz kalmayacağız. Demokrasiye, özgürlüklere ve Cumhuriyete sevdalı tüm kesimleri bu mücadeleye destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

1098_83954_mustafaerdem_basin_-aciklamasi-4

AKP iktidarının son bir yılını bilançosuna değinen Mustafa Erdem, iş cinayetleri, gelir kaybı, dış borç, işsizlik oranı verilerini paylaştı. Son bir yıl içinde yapılan saldırılarla değinen Mustafa Erdem, “Huzur ve Güvenlik Göstergeleri 1 Kasım 2015 seçimlerinden önceki 13 yılda toplam bombalı intihar saldırısı 13 iken, son bir yılda 12 bombalı intihar saldırısı gerçekleşmiş, Bu saldırılarda 238 vatandaşımız canını kaybetmiştir. 1 Yılda 813 kişi terör saldırılarında şehit olmuştur. 1 Darbe Girişimi yaşanmış sonuçta 218 Şehit verilmiştir” dedi.

KORKMAYALIM, YILMAYALIM 
Mustafa Erdem açıklamasında” AKP İktidarının 1 Kasım’da en önemli seçim vaadi istikrar idi. Yukarıda kısaca özetlediğimiz verilerden de gördüğünüz gibi AKP iktidarı kötüye gidişte istikrarı tam anlamıyla sağlamıştır. ” dedi.  Umutsuz olmamaya çağrı yapan Mustafa Erdem “Korkmayalım, yılmayalım partimize sahip çıkalım” diyerek açıklamayı sonlandırdı.

Benzer Yazılar