ÇOCUK MANŞET SOKAK

CHP’li kadınlardan Bakanlara çağrı: “Bir kere de siz istifa edin”

CHP Antalya İl Kadın Kolları son günlerde yaşanan olaylar için bakanları istifaya çağırdı. Nilüfer Deveci, ““Yaşanan trajedilerde sorumluluklarını yerine getirmeyen 3 bakan derhal istifa etmelidir” dedi.

Antalya- CHP Antalya İl Kadın Kolları, Ensar Vakfı’nda yaşanan olayla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala, ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı istifaya çağırdı.

Antalya Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, bir kereden bir şey olmaz diyen Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu’nu her gün bir yeni taciz ve tecavüz olayları karşısında bir vakfı savunmaya çalışarak koltuğunda oturmaya devam ettiğini eleştirdi. Nilüfer Deveci, “Görevi bütün çocuklarımıza kaliteli, bilimsel, ücretsiz eğitim sağlamak olan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da benzer bir sorumsuzlukla görevini vakıflara devretmiştir. Sorumluluklarını yerine getirmeyen 3 bakan derhal istifa etmelidir. Can güvenliğimiz için, çocuklarımız için bir kereden çok şey olur. Bir kere de istifa edin” diye konuştu.

Nilüfer Deveci, yaşanan bombalı saldırıları da protesto ederek, “Ancak vatandaşın can güvenliğini sağlamak için önleyici tedbirler almak yerine vatandaşlarımızın anayasal haklarını sınırlamayı kendine görev edinmiş İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı istifaya davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: Antalya Gazetesi

 

Benzer Yazılar