MANŞET POLİTİKA SOKAK

CHP’li Fikri Sağlar: “Kötü bir sınav verdik”

CHP’nin Antalya kampının birinci gününde söz alan Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, AKP’nin teklifine evet diyenlerin üzerindeki tarihi sorumluluğunu hatırlatarak; “Bugünü, Antalya’yı unutmayın” şeklinde seslendi.

Antalya – CHP’nin Antalya kampının birinci gününde söz alan Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, AKP’nin teklifine evet diyenlerin üzerindeki tarihi sorumluluğunu hatırlatarak; “Bugünü, Antalya’yı unutmayın” şeklinde seslendi.

CHP’nin bu süreçte çok kötü bir sınav verdiğinin altını çizen CHP’li Sağlar, Kürt sorununun çözüm yerinin Meclis olduğunu dillendirdikleri halde, HDP’lilerin Meclis’ten atılması sürecine katkı vererek kendileriyle çeliştiklerinin eleştirisini yönetime yöneltti.

.CHP’nin dokunulmazlıkların kaldırılması sürecindeki tavrıyla ilgili değerlendirmeler yapan Sağlar; “Görünen o ki, 2023 ilkeleri ile ortaya koyulan bir Recepistan’ın kurulması. Dün itibariyle bu Recepistan’ın kurulması doğrultusunda önemli bir katkıda bulunuldu. Bu sözü söylerken altını çizerek söylüyorum, nitekim büyük bir çoğunluk bizim tarafımızdan ne denli kötü bir sınav haline getirildiğini anlatmak istiyorum” dedi.

“İLKELERİMİZDEN VAZGEÇTİĞİMİZ BİR POLİTİKA UYGULADIK”
Sağlar sözlerine şöyle devam etti; “Ben çok uzun uzun bu konu üzerinde durmak istemiyorum ama bir tek şeyi hatırlatmak istiyorum. O da kendi ilkelerimizden vazgeçtiğimiz bir politika uyguladığımızı söylemek istiyorum. Anayasa’ya aykırılığı, şusu busu, HDP ile yan yana görünmeme vs… Bunları bir kenara bırakıyorum ama biz ne dedik? Yıllardır, “Kürt sorunu Parlamento’da çözülür”dedik. TBMM’de Kürt sorununu çözme doğrultusunda sınav veren milletvekillerini, Meclis’in dışına atma noktasında biz de katkıda bulunduk”

 

“O YUMURTA UYGULADIĞIMIZ POLİTİKALARIN SONUCU VE HEPİMİZE ATILDI”
Kılıçdaroğlu’na yapılan yumurtalı protestoyu değerlendiren Sağlar, “Sayın Genel Başkanımıza atılmış olan yumurta hepimize atılmış yumurtadır. Sayın Genel Başkan bunu hak etmiş midir? Hayır. Ama uygulanan politikanın sonunda oraya gelmiştir. Yarın bizlere de aynı şeyler yapılacak” dedi.

 

 

 

110 İMZA TOPLAYIP AYM’YE GİTMELİYİZ

Yeterli sayıda olduklarını ve harekete geçmeleri gerektiğini dile getiren Sağlar, “110 milletvekili arkadaşımızla Anayasa Mahkemesi’ne başvurabiliriz ve bu yasanın reddedilmesi doğrultusunda çaba gösterebiliriz. MHP imza atmayacağını açıkladı, bazı arkadaşlarımız da ona imza vereceğini söylediler. Ama ondan daha önemlisi biz 134 kişiyiz arkadaşlar. 110 imzayı toplayarak gereğini yapabiliriz diye düşünüyorum” dedi.

Kaynak: Çağdaş Ses

 

 

 

 

Benzer Yazılar