KADIN MANŞET SOKAK

Mahkeme sahte delili kabul etti, kadın mağdur edildi

Antalya’da bir erkek, eski eşi adına açtığı sahte Facebook hesabını delil göstererek velayet davasını kazandı. Mahkeme, açılan sahte hesabın içeriğinin ahlaka uygun olmadığını belirterek, çocuğu anneden alıp babaya verdi. Kadın, adına sahte hesap açan eski eşi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Antalya – Antalya’da bir erkek eski eşi adına açtığı sahte Facebook hesabını delil göstererek açtığı velayet davasını kazandı.

Velayet davası devam ederken H.Ö. adındaki erkek, eski eşi adına açtığı ve Lezbiyen olduğu yönünde paylaşımlar yaptığı Facebook hesabını mahkemeye delil olarak sundu. Bu Facebook hesabını delil olarak kabul eden mahkeme, çocuğun ahlakının olumsuz etkilenebileceği gerekçesiyle velayeti H.Ö.’ye verdi.
İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI
Eski eşinin kızını göstermediğini 8 ayda sadece 2 kez telefonla konuşabildiğini söyleyen G.G, internette imza kampanyası başlattı. Toplanan imzaları  Adalet Bakanlığı’na göndereceğini ifade eden kadın, “Tek isteğim kızıma kavuşmak. Buradan da bir sonuç alamazsam  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuracağım” dedi.

Benzer Yazılar