MANŞET SOKAK

Tayyip Erdoğan, Menderes Türel’in projelerinden söz etmedi

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP Antalya 6. Olağan Kongresi nedeniyle geldiği Antalya’da düzenlenen kongrede yaptığı konuşmada, Menderes Türel’in projelerinden söz etmedi

Antalya Sokakları –  AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP Antalya 6. Olağan Kongresi nedeniyle geldiği Antalya’da düzenlenen bir mitingte ve Antalya spor salonunda düzenlenen kongrede konuşma yaptı.

Erdoğan, Antalya’ya on beş yılda yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı. Antalya’ya yapmayı düşündükleri hızlı tren, otoyol, hastane, baraj projelerini anlatan Erdoğan, “Kaş ve Alanya yat limanlarını hizmete açtık. Demre ve Gazipaşa yat limanlarının yapımıda sürüyor. Turizmimizin adeta başkenti olan Antalya için ayrıca Demre’de bir kruvaziyer limanıda yapmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

Erdoğan, Antalya Büyükşehir Belediye başkanı Menderes Türel’in Antalya sahillerinde yapmayı düşündüğü Lara Kruvaziyer limanı, Boğaçayı, Tünektepe projesi ve Konyaaltı yat limanından ise hiç söz etmedi.

Aksu’daki EXPO alanının verimsiz ve ziyaretçi düşüklüğünü eleştiren Erdoğan, hedeflerin çok gerisinde kalındığını ve ilgili kurumların ve Büyükşehir belediyesinin de bu konuda herhangi bir çalışma yapmamasını eleştirdi. Önümüzdeki dönem ilgili bakanlığın ve büyükşehir belediyesinin fuar alanının işlevlendirilemesi için planlamalar yapacağını söyledi.

Lara Kruvaziyer limanı, Boğaçayı ve Konyaaltı yat limanı projeleri Antalya kamuoyunda yoğun tepkilere neden olmakta ve çeşitli eylem ve etkinliklerle doğanın katledileceği ve halkın kullandığı plajların yok edileceği nedeniyle eleştirilmekte.

 

 

 

Benzer Yazılar