DOĞA EMEK SOKAK

“Siyasi iktidarın kaynağı rant ve katliamlarla dolu”

Antalya- DİSK/ EMEKLİ-SEN, 1 Kasım seçimlerinden sonra ülkenin içine düştüğü şiddet sarmalına tepki göstererek Attalos Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

1 kasım seçimlerindan sonra istikrar istediğini söyleyen siyasi iktidarın kaynağının rant ve katliamlarla dolu olduğunu dile getiren DİSK/ EMEKLİ-SEN Antalya şubesi bugün Attalos Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Öğle saatlerinde DİSK/ EMEKLİ-SEN çağrısıyla yapılan eylemde siyasi iktidarın, ülkeyi doğa katliamlarına ve savaşa sürükleyen bir yapı haline dönüştüğünü savunurken Belkıs Özgen, Suruç’ta Ankara Garı’nda ve kürt illerinde kaybedilen canları anarak basın açıklamasını okumaya başladı.

Huzursuzluk ve korku devleti olunduğuna vurgu yapan Özgen, “ Verdikleri sözü tutamayanlar, canlı bombaların TBMM’ye kadar yaklaşmasından sorumlu olanlar köşklerinizde ve sarayınızda rahat mısınız” sorularını kitle adına dile getirdi.

Rantçıların elektrikten ekmekten, temel gıda maddelerinden elde edilen vurgunları yetmediğine dikkat çekilirken insanların, daha yaşanası bir dünya için Cerrattepe’de, Kaz Dağlar’ında direndikleri için kolluk kuvvetleriyle karşı karşıya kaldığı aktarıldı.

Aynı doğa talanının Antalya’da da varlığını sürdürdüğünü dile getiren Özgen, “Finike portakalını, sebzesini bitirecek taş ocaklarını açarak, Ekizce yaylasındaki asırlık ağaçları keserek Elmalı dağlarındaki hayvancılığı yok edenler vicdan denilen kavram sizin cüzdanınızda mı” dedi.

Çaresiz olunmadığı, demokrasi ve özgürlük inanışının yol gösterici olduğu söylenerek eylem sona erdi.

Benzer Yazılar