MANŞET SOKAK

Yanlış anlaşılma nedeniyle işinden olan şoförden özür diledi

Halk otobüsü şoförü Ethem Demir’in bir kadın yolcuya söylediği “Eve gidiyorum, işim bitti” sözlerini “Eve gidiyorum, gelecek misin” olarak sosyal medyada paylaşarak Demir’in işinden olmasına neden olan Turan, Demir’den yanlış anlaşıma nedeniyle özür diledi.

Antalya- Seferi bittikten sonra yolcu indirirken otobüse binmek isteyen bir kadın yolcuya söylediği “Eve gidiyorum, işim bitti” sözleri, “Eve gidiyorum, gelecek misin” olarak sosyal medyaya yansıyan 25 yıllık şoför Ethem Demir, kamuoyuna yanlış aktarılan sözler nedeniyle işini kaybetmişti. Yapılan incelemede haklı olduğu anlaşılan Demir, Büyükşehir Belediyesi’nin de devreye girmesiyle işine geri döndü.  Demir’in sözlerini “Eve gidiyorum, gelecek misin” olarak sosyal medyada paylaşan Hüseyin Turan, kızının şahit olduğu olayı anlatırken böylesi bir yanlış anlaşılmaya sebep olduğu için hem Ethem Demir’den hem de kamuoyundan özür diledi.

ŞAHSIM VE KIZIM ADINA ÖZÜR DİLERİM
Sosyal medyadan yazılı bir açıklama yapan Turan, “20 Ağustos 2016 tarihli paylaşımımda kızımın yaşadığı bir konuyu aktarmış ve siz sayfa arkadaşlarımdan konunun yetkililere ulaştırılmasını rica etmiştim. Kız babası olanlar bilir. Kızlar diyorsa doğrudur ve babanın görevi onun isteğini yerine getirmek, acısını dindirmektir. Ben de öyle yaptım ve bir yanlışın düzeltilmesi, hatası olanın cezasını çekmesi için sizlerden destek istedim” ifadelerini kullandı.
Kızının önceki gün videoyu izleyerek kendisine göstermesiyle durumdan haberdar olduğunu ifade eden Turan, olayın kızının anlattığı gibi olmadığını o an öğrendiğini ifade etti.
“Böyle bir utanç yaşamadığımı düşündüm o an ve kahroldum” diyen Hüseyin Turan, “Yaşattığım bu olaylar nedeniyle başta otobüs şoförü ve onun ailesinden, sonra da konuyu titizlikle inceleyen ve çalışanına sahip çıkan Pamfilya A.Ş.’den özür dilerim. Yaptığım paylaşıma destek veren sayfa arkadaşlarımdan ve  gündem bu kadar doluyken yanlış bilgiler ile meşgul ettiğim tüm Antalya yaşayanlarından şahsım ve kızım adına özür diliyorum” diye konuştu.

Kaynak:  www.antalyakorfez.com
Haber: Müzeyyen Yüce

Benzer Yazılar