KÜLTÜR-SANAT MANŞET SOKAK

Çok Kısa Film Festivali ilk kez sanatseverlerle buluşacak

Uluslararası Çok Kısa Film Festivali, Antalya’da sanatseverlerle buluşacak.

Antalya- Antalya Sinema Derneği, ATSO Vakfı ve  Antalya Kültür Sanat işbirliği ile Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali, yüzün üzerinde kısa filmi seyirciyle buluşturuyor.

Bu yıl  Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 30 ülke ve 90 şehirde eş zamanlı olarak düzenlenen Çok Kısa Filmler Festivali, pek çok ülkeden katılımcıların filmlerine ev sahipliği yapacak. Jenerik hariç 3 dakikadan kısa filmlerden oluşan uluslararası festivalde yarışmacı filmlerin yanı sıra, ‘Çok Kısa Filmler Etrafında’ başlığı altında,  Türkiye‘den kısa filmler de gösterilecek. Festival kapsamında sinemaseverlerle  Antalya Kültür Sanat çatısı altında bir araya gelecek.

Açıldığı  Eylül ayından bu yana  Pablo Picasso,  Ara Güler ve  Andy Warhol gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapan  Antalya Kültür Sanat, ‘Çok Kısa Filmler Festivali’ ile de şehre renk getirecek.  Antalya Kültür Sanat’ın Oditoryumunda gerçekleştirilecek film sunumları 3 gün boyunca sinemaseverleri misafir edecek.

Kaynak: DHA

Benzer Yazılar