KENT SOKAK

“Kölelik yasası” protesto edildi

Antalya- TBMM’de görüşülen yasa tasarısı ile Özel İstihdam Büroları’na geçici iş ilişkisini de kapsayacak biçimde işçi kiralama yetkisinin verilmek istenmesi, DİSK Antalya Şubesi tarafından protesto edildi.

Özel İstihdam Büroları’na geçici iş ilişkisini de kapsayacak biçimde işçi kiralama yetkisinin verilmesi ile ilgili yasa tasarısı DİSK Antalya Şubesi tarafından Attalos Meydanı’nda protesto edildi. Attalos Meydanı önünde toplanan DİSK üyeleri, tasarının insanlık onuruna yakışmadığını ve köle simsarlığını yasal hale getirdiğini belirtti.
Milletvekili Niyazi Nefi Kara’nın da destek verdiği eylemde konuşan DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi Cemal Aybar, konuyla ilgili toplanan Üçlü Danışma Kurulu’nda hiçbir mutabakat olmamasına rağmen, bu yasa teklifinin meclise gönderildiğini, komisyonlardan da apar topar geçirildiğini söyledi.
Özel İstihdam Büroları’na karşı sonuna kadar direneceklerini söyleyen Cemal Aybar, başta iş güvencesinin ortadan kalkacağını ve kıdem tazminatının fiili yok olacağını belirterek, “Bu tasarı ile işçinin ihbar tazminatı da ortadan kaldırılacak. Biz bunlar gibi 20 temel gerekçemizi meydanlarda halka anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

Benzer Yazılar