EMEK SOKAK

VI. Halkın Hakları Basın, Sanat ve Dayanışma ödülü Antalya Sokakları’na

Antalya Sokakları – Halkevleri tarafından 6 yıldır verilen Basın, Sanat ve Dayanışma ödülleri sahiplerini buldu. Antalya Sokakları, “Yerel Basın” kategorisinde ödül almaya layık görüldü.

Halkevleri tarafından bu sene altıncısı düzenlenen Halkın Hakları Basın, Sanat ve Dayanışma ödülleri töreninde Yerel Basın ödülüne Antalya Sokakları layık görüldü.

Halkevleri’nın altıncısını düzenlediği Halkın Hakları Basın, Sanat ve Dayanışma ödülleri sahiplerini buldu. Ankara Cer Modern’de düzenlenen ödül törenlerinde, Antalya’da 2 yılı aşkındır yerel alternatif haberciliği üstlenen ve son bir yıldır haber sitesi olarak yoluna devam eden sitemiz Antalya Sokakları da ödül aldı. VI. Halkın Hakları Basın, Sanat ve Dayanışma ödülleri kapsamında “Yerel Basın” ödülünü “Antalya’nın sokak gündemini tüm ülkeye taşıyan” sözleriyle çağrılan Antalya Sokakları ekibi adına editörümüz Pelin İktüeren aldı.

ÖDÜLÜ KATLEDİLEN KADINLARA İTHAF EDİYORUZ
Antalya Sokakları ekibi adına ödülü alan editörümüz Pelin İktüeren “Haziran 2013’te halkın haber alma hakkının gasp edildiği ortamda penguen medyasına karşı halkın sokaklardan yükselen özgür sesi diyerek yol çıktık” diyerek başladığı konuşmasını; “Türkiye medyasının en karanlık günlerinin yaşandığı bugünlerde, Can Dündar ve Erdem Gül’ün özgürlüğüne kavuşmasının ardından hâlâ 30’u aşkın gazeteci mesleklerini icra etmekten dolayı tutsak. Bu gazetecilerden biri de DİHA Antalya muhabiri Feyyaz İmrak. Antalya yerelinde dayanışma içerisinde olduğumuz meslektaşımız Feyyaz’ı en kısa sürede sokaklarda haber takip ederken görmek istiyoruz. ” diyerek bitirdi ve ödülü erkek cinayeti ile hayattan koparılmış kadınlara ithaf etti.

 

ekip

Benzer Yazılar