KADIN SOKAK

Tacizci erkek serbest

.Antalya-Antalya’da, 17 yaşındaki genç kadına tacizde bulunan 61 yaşındaki tacizci erkek hakkında, açılan dava sonucu tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Kepez İlçesi’nde 61 yaşındaki S.A., 21 Temmuz 2015 tarihinde, ofis işlerinde yardımcı olması için lise öğrencisi genç kadını işe aldı. Genç kadın tacize uğraması üzerine S.A. hakkında şikayette bulunuldu. Gözaltına alınan şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Tacizci erkek hakkında, ‘Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’, ‘kişiyi cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘tehdit’ suçlarından 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Duruşmada genç kadının annesi ile babası da sanıktan şikayetçi olduklarını söyledi. Anne E.A K., şikayetten vazgeçmeleri için kendilerine baskı yapıldığını, bunu kabul etmedikleri için işten çıkartıldığını belirtirken Baba E.K. ise S.A.’nın aracı koyduğu kişilerin şikayetten vazgeçmeleri için kendisine para teklifinde bulunulduğunu ifade etti.
Duruşma, 20 Nisan’a ertelendi.

Kaynak: DHA

Benzer Yazılar