ÇOCUK KADIN MANŞET SOKAK

Antalyalı Kadınlardan Cevat Akşit, Nurettin Yıldız ve RTÜK’e Suç Duyurusu

Antalyalı Kadınlar birçok kez çocuk istismarını ve kadına yönelik şiddeti meşrulaştıran açıklamalarda bulunan Nurettin Yıldız, Cevat Akşit ve bu açıklamaları “ifade özgürlüğü” kapsamında değerlendiren RTÜK hakkında suç duyurusunda bulundu.

Antalya Sokakları- “Regl döneminde sokakta yemek yiyen kadın dayak yer, kadın dayak yiyorsa şükretsin, kadın çalışmayı tercih ederek fuhuşa hazırlık yapmış olur, altı yaşındaki kız çocukları evlenebilir, kız çocukları cehennem kadar tehlikelidir” gibi açıklamalarla çocuk istismarını, kadına yönelik şiddeti meşrulaştıran Nurettin Yıldız,  Cevat Akşit ve bu açıklamaları “ifade özgürlüğü” kapsamında değerlendiren RTÜK hakkında Antalyalı Kadınlar suç duyurusunda bulundu.

Gerici, kadın ve çocuk düşmanı açıklamaları daha önce RTÜK’e şikayet edilen Nurettin Yıldız ve Cevat Akşit’in bu sözleri ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmiş, açıklamaları haberleştiren gazetecilere ise hakaret davası açılmıştı. Antalyalı kadınlar bugün Antalya Adliyesi’ne giderek Nurettin Yıldız, Cevat Akşit ve RTÜK hakkında suç duyurusunda bulundu.

Benzer Yazılar