SOKAK

“Doğuşcan Leylek serbest bırakılsın”

Antalya – SYKP üyesi Doğuşcan Leylek’in tutuklanmasının ardından tepki eylemleri sürüyor. 21 Mayıs günü tutuklanan Doğuşcan Leylek için SYKP İl örgütü ve çeşitli kurumların katılımıyla basın açıklaması düzenledi.

20 Mayıs günü Çallı’da otobüs durağında beklerken sivil polislerce gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Doğuşcan Leylek’in serbest bırakılması talebiyle yürüyüş yapıldı. Kapalıyol Halkbankası önünde toplanan grup, Attalos Meydanı önünde basın açıklması yaptı. Yapılan basın açıklamasında AKP’nin baskı yasalarına vurgu yapılarak: ” Türkiye’nin dört bir yanında diktatörlük heveslisi AKP iktidarına karşı mücadele eden devrimcileri sudan bahanelerle gözaltına alarak tutukluyor, sindirmeye çalışıyor” denildi.

Açıklamada Doğuşcan Leylek’in serbest bırakılması yönünden talepte bulunulurken, ” Biz bu uygulamaları yıllardır devam eden AKP pratiğinden çok iyi biliyoruz. Belli ki yoldaşımız Leylek “makul şüphe”ye kurban edilmek isteniyor. Ancak buna izin vermeyeceğiz. Doğuşcan Leylek “terör örgütü” üyesi değil, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi üyesidir. Baskılarınız, kriminalize etme çabalarınız ne yoldaşlarımızı, ne partimizi ne de hiçbir devrimciyi bugüne kadar durduramadı, yolundan döndüremedi bundan sonra da bunu başaramayacaksınız” ifadelerine yer verildi.

pi

Fotoğraf: SYKP Antalya

Benzer Yazılar