KADIN SOKAK YAŞAM

Dün gece kaçırılan Feride Nerede?

Dün Akşam kendisini tehdit eden adam tarafından kaçırılan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencisi Feride’den haber alınamıyor. Üniversiteli Kadın Kolektifi üyesi Feride dün Muğla’da yurduna giderken uzun süredir taciz ettiği bilinen bir saldırgan erkek ve onun iki arkadaşı tarafından sokak ortasında zorla kaçırıldı. Polisin rızası olduğuna ilişkin kanaatinden dolayı işlem yapmadığı ifade edilirken, “Feride’nin saçının teline gelecek zararın hesabını sorarız” diyerek bir çok ilde ve sosyal medya üzerinden eylem yapılmaya başlandı. Antalya Üniversiteli Kadın Kolektifi çağrısıyla kadınlar Feride’nin bulunması için çağrıda bulunuldu. Attalos Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı.

Dün akşam saatlerinde yurda giderken uzun süredir taciz eden bir erkek ve onun iki arkadaşı tarafından sokak ortasında kaçırıldı. Feride’nin arkadaşları Polisin rızası olduğuna ilişkin kanaatinden dolayı işlem yapmadığını, saldırganların kimliğinin bilinmesi rağmen polisin duruma seyirci kaldığını belirtti.

Akdeniz Üniversitesi Kadın Kolektifi üyesi Neval Vural, yaşananlara ilişkin ” Daha geçtiğimiz günlerde Muğla’da Cansu tecavüz edilerek öldürülmüştür. Yaşananların sorumluları kadını erkeklerin “malı” ilan eden ve her şeyi yapabilme yetkisi veren hakimler, savcılar, erkek adalet sistemidir. Yaşananların sorumlusu arkadaşımızın yardım çığlığına rağmen “rızası var” diyen polistir” ifadelerinde bulundu.

Basın açıklamasının ardından Feride bulunana kadar Attolos Meydanı’nda çadır kurarak nöbette olacaklarını aktardılar.

Benzer Yazılar