EĞİTİM

Eğitim Sen: Yüzyüze, güvenli eğitim için eğitim emekçileri aşılanmalıdır

Antalya Sokakları – Eğitim Sen Antalya Şubesi, yaptığı yazılı açıklamada eğitim emekçilerini aşılanmasını ve gerekli tüm önlemleri bir an önce alınmasını vurguladı.

Eğitim Sen Antalya Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada açıklamada  “Pandeminin ülkemizde de yayılmasının üzerinden geçen bir yılı aşkın süreye rağmen iktidarın eğitim alanına yeterince ilgi göstermemesi ve alınması gereken tedbirler için harekete geçmemesi, bugün yaşadığımız vahim tabloyu ortaya çıkarmıştır. Milli Eğitim Bakanlığının eğitim bileşenlerinin talep ve önerilerini dikkate almaması başlayan yüz yüze eğitimin çok riskli bir sürece dönüşmesine yol açmıştır. Ne yazık ki ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de vaka sayıları hızla artmaktadır. Antalya geçtiğimiz haftadan itibaren çok riskli iller arasına girmiştir. Geçtiğimiz hafta okullardan işyeri temsilcileri aracılığı ile edindiğimiz veriler korkutucu boyutlara ulaşmıştır. Antalya ilinin şube alanımıza giren okullarından edindiğimiz verilere göre, vaka sayıları geçtiğimiz hafta bir önceki haftaya göre ikiye katlanmıştır.” denildi.,

Açıklamanın devamında “Geçtiğimiz hafta şube alanımız içerisinde bulunan okullarda 29 öğretmen ve 46 öğrencinin testi pozitif çıkmış veya temastan dolayı karantinaya alınmıştır. Eğitim emekçileri ve öğrenciler açısından her hafta ciddi oranda artan bu gidişat, hızla önlem alınmasına dair ihtiyacı ortaya koymaktadır.” şeklinde belirtildi.

EĞİTİM EMEKÇİLERİ HEMEN AŞILANMALIDIR

Açıklamanın devamında “Eğitim emekçilerinin hala aşılanmamış olması iktidarın yüzyüze eğitimi istemediğinin bir kanıtıdır. Milli Eğitim Bakanı eğitim emekçilerinin aşılanmasına şubat ayı sonunda başlanacak demesine rağmen hala aşılamanın başlamamış olması iktidarın eğitime verdiği önemi göstermesi açısından önemlidir. Eğitim emekçileri vaka sayılarının hızla arttığı bir dönemde risk altındadır. Eğitim emekçilerinin aşılanmasına bir an önce başlanmalıdır. Milli Eğitim Bakanlığı yüzyüze eğitimin sürekliliğini istiyorsa eğitim emekçilerini hemen aşılamalı ve gerekli tüm önlemleri bir an önce almalıdır. Yüz yüze eğitimin nitelikli bir şekilde yürütülebilmesi için eğitim emekçileri, öğrenciler ve veliler açısından eğitim-öğretim ortamlarının sağlıklı ve güvenli olması gerekmektedir.” denildi.

Benzer Yazılar