EMEK

10 Ekim Katliamı’nda yitirilenler 8. yılında Antalya’da anıldı

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, Ankara Gar Katliamı’nın 8. yıldönümünde Attalos Meydanı’nda bir araya geldi ve katliamı unutmayacaklarını vurguladı.

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, 10 Ekim 2015’te Ankara’da meydana gelen Ankara Gar Katliamı’nın 8. yıldönümünde Attalos Meydanı’nda bir araya geldi. Katliamda yitirilen için düzenlenen anma etkinliğinde, katliamın unutulmaması ve sorumlularının hesap vermesi gerektiği vurgulandı.

10 Ekim 2015’te gerçekleştirilen “Emek, Barış Ve Demokrasi Mitingi”ne düzenlenen saldırı sonucu 104 kişi hayatını kaybederken, 500’e yakın kişi yaralandı. Katliamın yıl dönümünde konuşan Antalya Eğitim Sen Başkanı Nurettin Sönmez, acı bir şekilde hatırlatırken, “Bizler 8 yıl geçmesine rağmen planlı bir şekilde katledilen barış güvercinlerimizi unutmadık” dedi.

Sönmez, katliamın ardından yaşananları hatırlatarak, “İnsanlık suçları işleyen cani bir örgüte selam yollayanları unutmadık. Katliam milyonların yüreğinde derin yaralar açarken, acının bir nebze olsun hafiflemesi için katliamın gerçek sorumlularının yakalanmasını beklerken yetkililerin ‘kokteyl örgüt’ diyerek ilk karartmayı yapmalarını unutmadık” şeklinde konuştu.

Aynı zamanda Sönmez, katliamın planlayıcılarının daha önceki benzer saldırılara dair de bilgi vererek, “10 Ekim Katliamı, Türkiye devletinin başkentinin ortasında, bütün güvenlik bürokrasinin gözleri önünde gerçekleşti. Katliamı gerçekleştiren canilerin istihbarat tarafından takip edildiği, canlı bomba ihbarının olduğu, katliam sorumlularının istihbarat görevlileri ile katliam öncesinde ve sonrasında görüştüğü çok sayıda belge ile kanıtlandı” diye belirtti.

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, katliamın unutulmaması ve sorumlularının adalet önüne çıkarılması için mücadeleyi sürdüreceklerini ifade ederken, “Er ya da geç, sorumlular cezalandırılacak; emek kazanacak, demokrasi kazanacak, barış kazanacak!” şeklinde sonlandırdı.

Benzer Yazılar