KÜLTÜR-SANAT MANŞET SOKAK

Emekli öğretim üyesi heykel öğrencisi ilk sergisini açtı

Heykel bölümü 4. sınıf öğrencisi olan emekli öğretim üyesi Paktaş’ın “Duyum ve Algı” sergisi açıldı.

Antalya- Karabük Üniversitesi’nden emekli olduktan sonra hayallerini gerçekleştirmek için üniversite sınavına girerek Akdeniz Üniversitesi Heykel Bölümünü kazanan Dilek Dadaylı Paktaş, Antalya’daki ilk heykel sergisini açtı.

Bülent Ecevit Kültür Merkezinde açılan “Duyum ve Algı” heykel sergisine çok sayıda sanat sever katıldı. Paktaş, yaptığı açıklamada  Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü 4. sınıf öğrencisi olduğunu ve açtığı serginin 2 yıllık emeğinin sonucunda oluştuğunu söyledi.

“SANAT ADINA ÇALIŞMALAR YAPMAK İSTİYORUM”
Daha önce “Duymak ve Dinlemek” üzerine sergi açtığını belirten Paktaş, “Bu yılki çalışmam bakmak ve dinlemek üzerineydi ve ikisinin birleşmesi üzerine şimdi duyum ve algı ile ilgili sergi açtım. Amacım insanların sadece duyumlarına değil algılarına da hitap etmek. Sergide bozuk para, köpük ve kamışlar ile bu konuyu sergilemeye çalıştım.” dedi.

Emekli öğretim üyesi olduğunu ve Karabük Üniversitesinde rektör yardımcılığı görevinde bulunduğunu anlatan Paktaş, her zaman güzel sanatlarda eğitim alma isteği olduğunu ifade etti. Paktaş, “Resim, heykel ve mimarlık konularına merakım vardı. Üniversite sınavlarına girerek  Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünü kazandım. Severek, isteyerek bu bölümü okudum ve sanat adına çalışmalar yapmak istiyorum.” diye konuştu.

Sergi  14 Mayıs’a kadar devam edecek.

Kaynak: AA

Benzer Yazılar