MANŞET SOKAK

Özel eğitim merkezinde cinsel istismar iddiası

Elmalı’da bir özel eğitim merkezinde çalışan 16 yaşındaki zihinsel engelli genç kadının 65 yaşındaki öğretmenin cinsel istismarına maruz kaldığı iddia edildi. Gözaltına alınan öğretmen, bilirkişi görüşüne rağmen savcılık tarafından serbest bırakıldı

Antalya – Elmalı’da bir özel eğitim merkezinde çalışan, 16 yaşındaki  zihinsel engelli genç kadının 65 yaşındaki öğretmenin cinsel istismarına maruz kaldığı iddia edildi. Gözaltına alınan öğretmen, bilirkişi görüşüne rağmen savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Antalya’nın Elmalı ilçesinde zihinsel engelli çocuklara eğitim veren bir kurumda  çalışan 65 yaşındaki D.V.’nin, yüzde 21 zihinsel engelli 16 yaşındaki G.Ç. adlı  genç kadına cinsel istismarda bulunulduğu iddia edildi. Savcılık soruşturmasına konu olan olayda, mağdur G.Ç. yaşadıklarını anlattı. G.Ç., 22 Mart 2016 tarihinde eğitim aldığı okula normal ders saati haricinde matematik kursuna gittiğini ve sınıfta öğretmen D.V. ile yalnız kaldıklarında cinsel istismara maruz kaldığını anlattı. G.Ç, olayın etkisiyle çok korktuğunu ve yaşadıklarını sadece annesine anlatabildiğini de ifade etti.

BİLİRKİŞİ: “G.Ç. OLAYON ETKİSİNDE”
Savcılık tarafından görevlendirilen ve Elmalı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde psikolog olarak görev yapan bilirkişi de mağdur G.Ç. lehine beyanda bulundu. İfade öncesi G.Ç. ile bir süre yalnız konuştuğu belirten Yılmaz, G.Ç’nin olayın etkisinde olduğunu ve anlattıklarına itibar edilebileceğini söyledi.

G.Ç.’nin annesinin şikayeti üzerine D.V. gözaltına alındı. D.V. savcılık ifadesinde “Bu öğrenciler zihinsel engelli olduğundan çevresinde gördüklerinin etkisinde kalabilmekte veya seyrettikleri film veya diziler etkilenmektedir” sözlerini sarf ederek suçlamaları doğru olmadığını iddia etti.

Savcı tarafından serbest bırakılan D.V.’nin halen aynı eğitim kurumunda görev yaptığı öğrenildi.

Konuya dair bilgi veren Eğitim Sen Antalya Şubesi Başkanı Kadir Öztürk, olayın takipçisi oldukları ve suçluların cezalandırılması için ellerinden geleni yapacakları ifade etti.

Kaynak: DİHA

Benzer Yazılar