DOĞA SOKAK

Onlarca köpek açlık, susuzluk ve ezilme tehlikesi altında!

Antalya – Akseki ilçesinde yol kenarına terk edilen onlarca köpek, açlıkla mücadele ediyor. Yemek bulmak için karayolundan geçmeye çalışan köpeklerin can güvenliği yok.

Akseki-Seydişehir karayolu üzerinde kim tarafından bırakıldığı bilinmeyen onlarca köpek, açlık ve susuzlukla mücadele ediyor.Dağlık ve ormanlık arazide yiyecek ve içecek bulmakta zorlanan köpekler, yiyecek ararken karayolundan geçmeye çalışarak canlarından oluyor. Kaderine terk edilen köpeklerinden bazılarının kulağında ise küpe bulunuyor.

“BAŞKANLAR HAYVANLARA DOST DEĞİL”
Hayvansever Hediye Gündüz, belediyelerin kısırlaştırdıkları başıboş köpekleri ormanlık alana bıraktığını savunurken, “Ormanlık alana bırakılan köpekler de önce açlık tehlikesi altında kalıyor. Daha sonra bunlar grup haline gelip çete oluyor. Doğal hayata zarar veriyorlar. Belediye başkanlarının birçoğu hayvanlara dost değil. Hayvan katliamına zemin hazırlıyorlar, ölüme terk ediyorlar. Hayvanlar devlet güvencesi altındadır. Beslenmesi için valiliğin belediyeleri harekete geçirmesini istiyorum. Bu köpeklerin toplatılıp, bir barınağa bırakılmasını rica ediyorum” diye konuştu.

Benzer Yazılar