POLİTİKA SOKAK

MHP’li yöneticiden katliama övgü

Antalya Sokakları – MHP Antalya İl yöneticilerinden Ahmet Demir, Urfa’nın Suruç ilçesi’nde dün yaşanan bombalı saldırının ardından yaşamını yitiren gençlerin canlarını yok sayarak faşist ifadelerde bulundu

MHP Antalya İl yöneticilerinden Ahmet Demir, sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı açıklamada ““Ölen ister 30 isterse 300 olabilir. Vatanıma yan gözle bakıp hainlik yapıyorsa sayısı umurumda bile olmaz” ifadelerini kullandı.

MHP Antalya İl İdari Amiri gazeteci Ahmet Demir ayrıca, Suruç’a oyuncak ve enstrüman götürmek ve kreş inşa edip, ağaç dikmek için yola çıkan gençlere ve yaşananlara yönelik, şu paylaşımı yaptı, “Yok IŞİD, yok şu yok bu. Geçin bunları. Kimse martaval okumasın. Suruç’taki Patlamanın olduğu parkın adına bakın, orada toplananlara bakın işte o zaman patlamayı yapanı, yardım ve yataklık yapanları elinizle koymuş gibi bulursunuz…” bu açıklamalar sosyal medyada büyük tepki çekti. Can Kürker, Demir’in yazdıklarını paylaşıp, altına “Bunu yazan sözüm ona MHP Antalya İl Başkanlığı yetkilisiymiş. 31 canın ardından MHP’nin görüşü dolayısıyla budur” diye yazarak tepki gösterdi. Demir ise bir açıklama yazısı yazarak sözlerinin bir kısmının kesilerek farklı algı yaratılmaya çalışıldığını iddia etti.

Benzer Yazılar