GENÇLİK MANŞET SOKAK

Deniz’ler Antalya’da anıldı

Antalya Sokakları – Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan, idam edilişinin 47. yılında Antalya Gençlik Örgütleri çağrısıyla Antalya’da anıldı. Attalos Meydanı’nda toplanan gençlik örgütlerine kentin ilerici örgütleri de destek verdi. Yapılan açıklamada “Bugün 6 Mayıs, bundan tam 47 yıl önce, Deniz, Yusuf ve Hüseyin idam edildi. 47 yıl oldu, onların mücadelesi, halka bağlılıkları ve cesaretleri bir gün bile unutulmadı, unutulmayacak!” denildi.

Açıklama “Burada onlarca genç Denizlere verdiğimiz sözü bir kez daha yineliyoruz!
 Etkinliğimiz bitecek, işyerlerimize, okullarımıza, mahallerimize döneceğiz. Ancak mücadeleyi büyüterek, daha da kararlı, daha da cesaretle döneceğiz.
Üniversitelerde demokratik-özerk üniversite için, liselerde parasız-bilimsel eğitim, sınavsız üniversite hakkı için, mahallelerde uyuşturucuya-yozlaşmaya karşı, işsizlik ve yoksulluğa mahkum olmamak için, fabrikalarda insanca bir yaşam ve insanca bir ücret için, eşit ve özgür bir ülke mücadelesiyle döneceğiz. Örgütlenmeye, çoğalmaya, her yerde olmaya, bulunduğumuz her alanda sözümüzü söylemeye devam edeceğiz. Denizlere verdiğimiz sözü tutacağız, bağımsızlık, demokrasi ve sosyalizm için mücadelemizi büyütecek, onları idam edenlerin düzenlerini yıkacağız!” şeklinde sonlandırıldı

Benzer Yazılar