SOKAK

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek Antalya’da anıldı

Antalya Sokakları – Adil yargılama ve konser yasaklarının kaldırılması talebiyle başlattığı ölüm orucunun 323. gününde ara veren ve dün yaşamını yitiren İbrahim Gökçek Antalya’da anıldı.

Grup Yorum üyeleri, cezaevindeki üyelerinin tahliye edilmesi, İçişleri Bakanlığı tarafından haklarında çıkarılan yakalama kararlarının kaldırılması, konser yasaklarının ve İdil Kültür Merkezi üzerindeki baskıların son bulması talebiyle başlatmış olduğu açlık grevini, ölüm orucuna dönüştürmüştü.

Helin Bölek ve İbrahim Gökçek, 11 Mart’ta polis zoru ile Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış, ancak tıbbı müdahaleye izin vermemeleri üzerine eylemlerini sürdürdükleri Direniş Evi’ne geri getirilmişlerdi.

Helin Bölek ölüm orucunun 288. gününde hayatını kaybetti. İbrahim Gökçek ise ölüm orucunun 323. gününde ara verdiğini duyurmuştu. Hastaneye kaldırılan İbrahim Gökçek’in dün hayatı kaybettiği duyruldu.

İbrahim Gökçek Attalos Meydanı’nda anma düzenlendi. Anmada “ İbrahim Gökçek Ölümsüzdür, Grup Yorum Halktır Susturulamaz,” yazılır pankart açıldı.

Benzer Yazılar