MANŞET SOKAK

Hal esnafı krizden dertli

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Kumluca Toptancı Hali’ne giderek üretici ve komisyoncuların sorunlarını dinledi.

Antalya – CHP  Antalya  Milletvekili  Niyazi Nefi Kara, sabaha karşı çalışanların sorunlarını dinlemek üzere Kumluca Toptancı Hali’ne gitti. İlçe Başkanı Kemal Bilal Öner ile birlikte geldiği Toptancı Hali’nde üretici ve komisyoncularla görüşen Kara, talepleri ve sorunları dinledi. Üreticiler banka kredilerinin ertelenmesini isterken, üretim yaptıkları seralarda kaldıkları evlerin sağlıksız koşullarından yakındı.

Rusya ve diğer ülkelere ihracatın azalması ve turizmdeki daralma sonucu ciddi bir sorun yaşandığını söyleyen Kara ise sebze fiyatlarının geçen yıllara oranla 3-4 kat daha düşük olduğunu aktardı. Çiftçi ve komisyoncunun borçlarını nasıl ödeyeceğini düşündüğünü kaydeden Kara, “Çiftçilerin faizler dondurulup, kredi borçlarının en azından 1-2 yıl ertelenmesi gerekiyor. Çiftçilerimiz bunu talep ediyor. Hepsinin ortak isteği komşularımızla aramızın düzeltilmesi, savaş halinin sona ermesi, turizmin canlandırılması yönündedir. Çiftçinin tek umudu yeni senedir. Yeni seneye krizlerden çıkıp yeni umutlarla girmek istiyorlar” dedi.

Kaynak: DHA

Benzer Yazılar