GENÇLİK KADIN SOKAK TOPLUMSAL CİNSİYET ÜNİVERSİTE

Akdeniz Üniversitesi’nde rengarenk 8 Mart

Antalya Sokakları – 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kentte yapılan gece yürüyüşü öncesinde, üniversiteli kadınlarla kampüs içerisine taşındı. Akdeniz Üniversitesi’nde Üniversiteli Kadın Kolektifi ve FKF’li Kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Olbia Turizm yolunu baştan sona renklendirdiler.

Akdeniz Üniversitesi’nde Üniversiteli Kadın Kolektifi ve FKF’li Kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Turizm yolunu baştan sona renklendirdiler. Turizm Fakültesi yolundaki çimlik alanda etkinliklerini yapan Üniversiteli Kadın Kolektifi(ÜKK), kadın düşünür, yazar, şair ve sanatçıların fotoğraflarının yer aldığı bir sergi hazırladılar. Üniversiteli kadınların notlarının yer aldığı kağıtları da sergiye ekleyen ÜKK’liler halaylar ve horonlar eşliğinde etkinliklerini sürdürdüler. Etkinliğin gerçekleştiği alana “devlet politikaları sonucu yaşamını yitiren, erkek egemen sistem yüzünden ezilmiş tüm kadınlar” için, femina oluşturacak şekilde çiçekler ekildi. Çiçeklerin ekilmesinin ardından kadın dayanışması için desteğe gelen Atatürkçü Düşünce Topluluğu ile alanda şiirler okuyan kadınlar ardından Çilem Doğan’dan gelen mektubu okudular. Kadın mücadelesiyle ilgili forum yapan kadınlar etkinliği sonlandırdılar.

 

FKF’li kadınlar Rektörlük yolundaki köprüyü afişlerle donatarak “Kadınlar boyun eğmezse bir ülke boyun eğmez” pankartı açıp bildiri dağıttılar.

Benzer Yazılar