EMEK MANŞET SOKAK

Gazeteci İdris Özyol’a saldırı

Antalya –  Antalya’nın tanınan gazetecilerinden İdris Özyol’a kimliği henüz belirlenemeyen bir grup tarafından saldırı düzenlendi. Çalıştığı gazetenin önünde düzenlenen saldırıda yaralanan İdris Özyol, Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığı bildirildi.

Saldırı sonrası Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şubesi açıklama yayınladı. Açıklamada  “Muratpaşa Belediyesi Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısı sırasında CHP grubunun, idam edilen devrimciler Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın posterini asması üzerine yaşanan tartışma, tüm gazetecilerin gündemi olmuştu. MHP İlçe Başkanı Talu Bilgili’nin, gerek mecliste gerekse de sonrasında yaptığı tehditler, birçok gazetede haberleştirildi. Konuyu köşe yazıları ve sosyal medya paylaşımlarına taşıyan gazeteci İdris Özyol da Bilgili’nin tehditlerinden nasibini almıştı.” denildi.

ÇGD: KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
“Bugün ise tehditler adresini buldu! Kimliği henüz bilinmeyen (!) bir grup, çalıştığı gazetenin önünde İdris Özyol’a saldırarak öldüresiye dövdü. Kalabalık grup Özyol’u orada bırakarak olay yerinden uzaklaştı. Yaralanan gazeteci tedavi altına alındı. Taş devri zihniyetini taşıyan saldırganların derhal yakalanması talebiyle İdris Özyol’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Özyol ve değer gazetecilere tehditler savuran MHP İlçe Başkanı Talu Bilgili hakkında savcıları göreve davet ediyoruz. Gazetecilerin hedef gösteren, saldırganları kışkırtan kim varsa hesap vermelidir. ÇGD olarak bu konunun takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz.”

Benzer Yazılar