EĞİTİM MANŞET SOKAK

Halkevleri: ‘Asım Sultanoğlu Antalya’ya gelme’

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nun Antalya’ya atanmasını protesto edildi.

Antalya Sokakları- Ensar Vakfı’nda yaşanan çocuk istismarını örtbas etmeye çalışan Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nun Antalya’ya atanması,  Antalya Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisi tarafından Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasının önünde protesto edildi.

Halkevleri tarafından organize edilen eyleme, CHP İl Gençlik Kolları, Öğrenci Kolektifleri, DİSK Emekli-SEN üyeleri destek verdi. Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisi adına basın açıklamasını okuyan Nevzat Onur Bardakçı, AKP’nin gerici, cinsiyetçi ve erkek egemen iktidarının okullarda şiddeti yukarıdan aşağı doğru açık hale getirdiğinin altını çizdi. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Karaman’daki istismarcı öğretmeni açıkça savunan Asım Sultanoğlu’nun görevden alması gerektiğini ifade etti.

“TECAVÜZCÜYÜ SAVUNANLARI İSTEMİYORUZ”
Antalyalılar olarak kentte istismar suçlusu istemediklerini söyleyen Bardakçı,”Bizler öğretmenler, veliler, öğrenciler ve Antalyalılar olarak kentimizde, istismar suçlusu vakıflar ve onları savunan Milli Eğitim Müdürlerini istemiyoruz. Okullarda mezhepçiliği, istismarı, şiddeti açık hale getiren bu tutumdan vazgeçin. Bizler Eğitim Hakkı Meclisleri olarak bu sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

IMG_7319

“ÇÜRÜYEN EĞİTİM SİSTEMİ”
Ayrıca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun, 45 çocuğa cinsel istismar haberleri üzerine açıklamasında Ensar Vakfı’nı savunmasını eleştirdi. Tüm bunların AKP’nin 13 yıllık çürüyen eğitim sisteminin bir sonucu olduğunu vurguladı. Bardakçı, eğitimde çocuğa yönelik istismarın ve ayrımcılığın artmasının sorumlularının, okullarda tacizci öğretmenler göz yumanların ve 9 yaşındaki çocuğa öz babası şehvet duyabilir diyenler hakkında işlem yapmayanların olduğunu söyledi.

Yapılan basın açıklamasının ardın eylem sona erdi.

da/pi

 

Benzer Yazılar