MANŞET SOKAK

HDP Antalya İl Örgütü’nden ‘İrademe, vekilime dokunma’ eylemi

HDP Antalya İl Örgütü dokunulmazlıkların kaldırılması üzerine basın açıklaması ve oturma eylemi gerçekleştirdi.

Antalya Sokakları – Halkların Demokratik Partisi (HDP)  Antalya İl Örgütü, dokunulmazlıkların kaldırılması üzerine birçok parti ve kitle örgütünün de katılımıyla Attalos Meydanı’nda basın açıklaması ve oturma eylemi gerçekleştirdi.

IMG_1879‘İrademe, vekilime dokunma! Sarayın darbesine direneceğiz’ yazılı pankart açılarak gerçekleştirilen basın açıklamasında, kitle adına basın metnini HDP Antalya İl Eşbaşkanı Songül Şarklı okudu. “HDP’li Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması ve HDP’nin Meclis’ten tasfiyesi aynı zamanda demokratik siyaset kanallarının tıkanması anlamına gelmektedir” diyen Şarklı sözlerine “Bugün HDP Meclis Grubu’na yönelen bu Saray şiddetinin hedefi bütün ezilen kesimlerdir” şeklinde devam etti.

“PARLEMENTO IRKÇI, FAŞİST ZİHNİYETİN MALI DEĞİLDİR”
Parlemento’nun halkın iradesinin temsil edildiği yer olduğunu vurgulayan Şarklı; “Parlemento ırkçı ve faşist zihniyetin malı değildir. Parlemento seçimle geldiğimiz, oy aldığımız milyonlarca insanı temsil ettiğimiz, meşru temsiliyet yürüttüğümüz bir kurumdur.Türk tipi Başkanlık Sistemi’ne, tek adam yönetimi, sultanlığa, evrensel hukukun ve demokratik ilkelerin çiğnenmesine boyun eğmeyeceğiz” dedi.

IMG_1885Basın açıklaması sonrasında yapılan on dakikalık oturma eylemi ardından etkinlik sona erdi.

ekip

Benzer Yazılar