SOKAK

HDP, Döşemealtı Cezaevi’nde yaşanan baskı uygulamalarını protesto etti

HDP Antalya İl Örgütü bugün, Döşemealtı L tipi Cezaevinde yaşanan tutsaklara yönelik baskı uygulamalarını protesto etmek için basın açıklaması gerçekleştirdi. Parti binasında yapılan basın açıklamasında Songül Şarklı, “Yaşanan hak ihlallerinin bir an önce son bulmasını istiyoruz” dedi.

Antalya Sokakları- HDP Antalya İl Örgütü, siyasi Döşemealtı L Tipi Cezaevi’nde tutsaklara yönelik baskı uygulamalarını protesto amaçlı basın açıklamasın düzenledi. Parti binasında gerçekleşen basın açıklamasına cezaevinde bulunan kişilerin yakınları ve aileleri katıldı.

Basın açıklamasını okuyan Songül Şarklı, “Antalya’da 10 aydan beridir partimizin üyeleri il ilçe yönetim kurulu mahallelerde yaşanan ev baskınları son olarak Döşemealtı ilçe yöneticisi Murat Altundağ ve üniversite öğrencilerinin de gözaltı ve tutuklamaları ile sayı 300’ü buldu”dedi.

“TUTSAKLARA YÖNELİK BASKILAR SON BULSUN”
Gözaltına alındıktan sonra  hukuksuz bir şekilde muamele gördüklerini, keyfi uygulamalara ve psikolojik baskılara tabi tutulduklarını dile getiren Songül Şarklı”Antalya Döşemealtı L Cezaevinde kitap, gazete ve notlara el konulmuş, kadın koğuşunda tutsaklara boya vb. malzemeler verilip koğuşlarını kendilerinin boyamaları dayatılmıştır”ifadelerinde bulundu.

“Yaşanan hak ihlallerinin bir an önce son bulmasını istiyoruz” diyen Songül Şarklı cezaevlerindeki yaşam koşullarının düzeltilmesini ve baskılara son verilmesi talebin de bulundu. Ayrıca Songül Şarklı, ailelerin cezaevlerinde tutsaklarla görüştürülmediğini de sözlerine ekledi.

şk

Benzer Yazılar