KADIN KENT SOKAK YAŞAM

Özgecan cinayetine ‘duyarlı erkek(!)’ bir kadının canına kastetti

Antalya – Kadına yönelik şiddete karşı ‘duyarlılığını’ ifade etmek için, Özgecan Aslan’ın fotoğraflarını ekleyerek, ’Bunu yapanların derileri yüzülmeli’ diye paylaşımda bulunan otobüs şoförü Erkan Topallar, daha önce sevgili oldukları ve kendisinden ayrılan S.S’nin canına kastederek bıçakladı. 11 yıl 8 ay hapse mahkum edildi.

Geçitiğimiz Temmuz ayında Erkan Topallar, S.S.’yi çalıştığı iş yerinde 4 yerinden bıçakladı. Olayda araya giren iş arkadaşı da hafif yaralandı. Yakalanıp tutuklanan Erkan Topallar hakkında, Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ömür boyu hasis cezası istemiyle dava açıldı.

‘ARKADAŞLARI KONUŞMAMIZA ENGEL OLMASIN DİYE YANIMA BIÇAK ALDIM’
Son duruşmada olay nedeniyle pişman olduğunu söyleyen Erkan Topallar, “Olay günü kendisiyle konuşmak için çalıştığı işyerine gittim. Arkadaşları konuşmamıza engel olmasın diye yanıma bıçak aldım.” diyen Topallar, yaşananların kaza sonucu olduğunu ileri sürdü.

KARARDA TAKDİR İNDİRİMİ UYGULANDI
S.S ise Topallar’ın sürekli kendisini takip ettiğini, hakeret ve ölüm tehdidinde bulunduğunu belirtti. Olay günü ise koltukların üzerinden atlayıp kendisini defalarca bıçakladığını kaydetti. Erkeğin, indirimden yararlanmaya çalışmak için “bana eşya aldırdı borç açtı” gibi iddialarını da belgelerle boşa çıkardı.Yargılama sonunda kasten öldürme eyleminden sanığı önce ömür boyu hapse mahkum eden mahkeme, olay teşebbüs aşamasında kaldığı gerekçesiyle cezayı 14 yıla indirdi. Sanığa takdir indirimi yapan mahkeme, cezayı 11 yıl 8 aya indirdi.

ÖZGECAN HASSASİYETİ(!)
Erkeğin, facebook sayfasında ise, Mersin’de dolmuş şoförü tarafından vahşice öldürülen Özgecan Aslan ile ilgili paylaşımlar da dikkat çekti. Özgecan Aslan’ın fotoğrafının bulunduğu bir paylaşımın üzerinde ’Özgecan’ımız mekanın cennet olsun. Sana bunu yapan canilere idam az gelir. Yavaş yavaş ölmeliler, derileri yüzülmeli. Ölmek için yalvarmalılar’ yazısı yer alıyor.

Benzer Yazılar