SOKAK

HDP Serik İlçe örgütüne saldırı

Antalya –HDP Serik ilçe binasına saldırı düzenlendi. Serik Kaymakamı’nın, Serik bölgesinin hassasiyetleri olduğunu bu yüzden de parti binasının kapatılıp tabelanın indirilmesini istediği öğrenildi

Antalya’da, HDP Serik ilçe binasına yüz kişilik grup tarafından saldırı düzenlendi.

Saldırgan grubun, “Ya parti bürosunu kapatıp tabelasını indirirsiniz ya da biz tabelayı indirir binayı ateşe veririz” dediği belirtildi.

Yaşananların ardından ilçe binasına gelen Halkların Demokratik Partisi (HDP) ilçe yöneticileri ve çevrede bulunan yurttaşlar, duruma tepki tepki gösterdi. Gelen tepkiler üzerine grup, geri çekilmek zorunda kalırken ilçe binasının etrafı polis ve jandarma ekipleri tarafından sarıldı.

Güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından bölgeye HDP İl Eşbaşkanı Zarife Atik, HDP Antalya Milletvekili Adayı Deniz Yıldırım’ın yanı sıra Serik Kaymakamı ve Emniyet Müdürü de geldi.

Olay Yerine gelen Serik Kaymakamı’nın, HDP İl Eşbaşkanı Atik’e, Serik bölgesinin hassasiyetleri olduğunu bu yüzden parti binasının kapatılıp tabelanın indirilmesini istediği öğrenildi.  Kaymakamın isteğine tepki gösteren HDP Adayı Deniz Yıldırım ise seçim güvenliği ve yasal bir partinin çalışma güvenliğini sağlamanın kaymakamlığın görevi olduğunu belirterek, ilçe binasını kapatmayacaklarını belirtti.

‘Herkesi kucaklamak istiyoruz’

HDP İlçe Eşbaşkanı Hüseyin Dakkak ise, “Bir grup gelerek parti binamızdaki tabelayı sökmek istedi. Gerekli yerlere haber verdik. Kaymakam jandarmayı bilgilendirdikten sonra gerekli güvenlik önlemi alındı. Mümkün olduğu kadar elimizden gelen her şeyi yaparak provokasyon olmasın diye çalıştık. Teşkilatımızı açmak için geçen ay müracaat ettik, 2 gün önce de tabelamızı astık. Serik’in konumunun farkındayız, herkesi kucaklamak istiyoruz” dedi.

Gecenin geç saatlerine kadar ilçe binasının önünde bekleyen HDP’liler sabah İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek  şikayetçi oldu.

BBP’li Başkanı: ‘O tabela inecek’

BBP İlçe Başkanı Halil Güzel de, Serik’in çok hassas bir ilçe olduğunu belirtirken, “Üstelik ilçe teşkilatı değil ‘örgüt’ diyerek tabela asmışlar. Bugün bu tabela buradan inecek” diye konuştu.

Kaymakam Rüstemoğlu, jandarma ve polis yetkilileri taraflarla görüşerek gerginliğin büyümesini önlemeye çalıştı. Uzun süren uğraşların ardından ikna edilen grup bina önünden ayrıldı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Serik’ten,  Selehattin Demirtaş’a 1500 oy çıkmıştı.

Kaynak: İMC- Antalya Sokakları

Benzer Yazılar