SOKAK

HDP’li iki kişi tutuklandı

Antalya’da 27 Temmuz Pazartesi günü sabaha karşı düzenlenen şafak operasyonuyla gözaltına alınan Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi 19 kişiden 2 kişi  tutuklandı.
Polis tarafından sabahın erken saatlerinde HDP üyelerinin evlerine düzenlenen baskında, 13’ü 18 yaşından küçük toplam 19 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan bu kişiler, sorgularının ardından bugün adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 19 kişiden Mesut Özcan ve Ferhat Kaya tutuklandı.

‘SİYASİ SOYKIRIM GÖZALTILARI’
HDP Antalya İl Başkanlığı’nın Facebook sayfasından konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi: “Siyasi soykırım kapsamında gözaltına alınan arkadaşlarımızdan Mesut Özcan ve Ferhat Kaya tutuklanarak cezaevine gönderildiler. Biz onlarlayız. Baskılar ve gözaltılar, tutuklamalar bizleri en meşru onursal, özgürlük ve eşitlik mücadelesinden vazgeçirmeyecek. Zulme karşı duran gülüşünüzün coşkusuyla direnişimize devam edeceğiz.”
25 Temmuz Cumartesi günü düzenlenen operasyonla gözaltına alınan Sosyalist Demokrasi Partisi’nin (SDP) üyesi 14 kişi de dün adliyeye sevk edilmiş, 3’ü tutuklanmıştı.

Benzer Yazılar