MANŞET SOKAK

Hilal Nesin ülkeyi terk etti

Antalya’da yaşayan yazar Hilal Nesin “Üç seçenek vardı: a-) Susacaksın b-) İçeri gireceksin c-) Gideceksin… Ben ‘c’ demek zorunda kaldım” paylaşımıyla, ülkeyi terk ettiğini duyurdu.

Antalya – Hilal Nesin, toplumu eleştirerek başladığı açıklamasında, “Varla yok arasında yoksun, ne aranmış ne sorulmuş ne tehdit almışsın, ne işini yapamamış, ne aşına gidememişsin. Senin‘erkek’ olarak yapman gerekenleri ben kadın başıma yapmaya kalkışmışım” yorumunda bulundu.

Yazar eşi Ahmet Nesin için ‘susmaz, sinmez’ tanımlarını kullanan Hilal Nesin, “Daha fenası var: Üstelik Aziz Nesin’in konuşan geliniyim, siz kolay mı sanıyorsunuz bu ülkede Aziz Nesin’in konuşan gelini olmayı” diye yazdı.

CUMHURBAŞKANI’NA HAKARETTEN DAVA AÇILMIŞTI

Yazar Aziz Nesin’in Antalya’da oturan gelini Hilal Nesin hakkında Facebook üzerinden yaptığı paylaşım nedeniyle‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla soruşturma açılmıştı.

Dile getirdiklerinden dolayı en ufak bir pişmanlık duymadığını ve Türkiye’ye barış gelinceye kadar ‘aynı suçu işlemeye’ devam edeceğini belirten Nesin, “Şimdi dava açılıp açılmayacağını göreceğiz. Ya kayınpederim Aziz Nesin nedeniyle hakkımda soruşturma açılmayacak, ya da kayınpederim nedeniyle hakkımda dava açılıp ceza alacağım” diye konuşmuştu.

Hilal Nesin, tiyatro oyunları yazıyor ve kitapları bulunuyor.

Benzer Yazılar