POLİTİKA SOKAK

“Huzurevini 5 yılda yapmak başarı değil, beceriksizliktir”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Çetin Osman Budak, Fethi Bayçın Huzurevi’nin yerinde yeniden yapılmasının gecikmesi ile ilgili eleştirilerine AKP’li Gökçen Özdoğan Enç’in 2017 yılını işaret etmesine tepki göstererek, “Bir huzurevini 3 yılda yapamamak, 5 yılda yapacağı vaadinde bulunmak başarı değil, beceriksizliktir. Sayın Enç ve AKP Hükümetleri, gecikme için yaşlılarımızdan özür dilemeli” dedi.

CHP’li Budak, yaptığı yazılı açıklamada AKP Antalya Milletvekili Adayı Gökçen Özdoğan Enç’in Fethi Bayçın Huzurevi ile ilgili açıklamalarını değerlendirdi. Enç’in 2012 yılında boşaltılan huzurevi için, “gelecek ay ortalarında ihale yapılacağı ve 2017’de de tamamlanacağı” açıklamasında bulunduğuna dikkat çeken Budak, “Sayın Enç’in anlamadığı ya da anlamak istemediği sorun zaten burada. 2012 yılında boşaltılan bir binanın yerine yenisini yapmak 5 yıl sürüyorsa, burada yönetim anlayışında bir sorun yok mu? Bir Türk Mimar, Mars’ta yaşam alanı oluşturma yarışmasında projesiyle dördüncü olmuş. Kendisini yürekten kutluyorum. Birileri Mars’ta yaşam için proje hazırlarken, Antalya’da bir huzurevi projesi için 3 yılda proje hazırlamak, 2 yıl sonra da biteceği vaadinde bulunmak başarıymış gibi sunulmaya çalışılıyor. Huzurevini 5 yılda yapmak başarı değil, beceriksizliktir. Bunu başarı gibi sunmaya kalkmak, ancak AKP’nin yönetim anlayışında görülebilir. Yine soruyorum; 3 yılda neden ihaleyi yapılıp, inşaata başlanamadı? ” dedi.

SEÇİM ENDEKSLİ HUZUREVİ

Geçen Kurban Bayramı’nda Fethi Bayçın Huzurevi’nde kalan yurttaşları, yeni kiralanan binada ziyaret ettiğini ve yaşlıların kendisine ““Biz buraya taşınırken, eski binanın yerine yenisinin kısa sürede yapılacağını söylemişlerdi. Ama hala bir adım atılmadı. Biz verilen sözün tutulmasını ve kısa sürede yeni binaya taşınmayı bekliyoruz” dediklerini hatırlatan Budak, “Benim soru önergemin ve yaşlılarla bayramlaşmanın en azından bir yararı oldu. AKP’ye yaşlılarımızı hatırlattık. Onların taleplerini, beklentilerini hatırlattık. Ama onu da yine geç hatırladılar. Önergemin üzerinden 3 ay, bayram ziyaretimin üzerinden 10 gün geçti. Sorularımın bu kadar süre sonra, seçim döneminde karşılık bulması manidardır. İhalenin seçim sonrasına bırakılması da manidardır. Keşke sorularımıza 3 ay önce yanıt verselerdi de, bayramlaşma sırasında; ‘AKP 1 Kasım seçimlerini kazanırsa, Kasım ayı ortalarında ihaleyi yapacakmış’ diye yaşlılarımıza anlatsaydık. Sayın Enç ve AKP, 3 yılda bir huzurevi projesini bitiremedikleri için yaşlılarımızdan özür dilemelidir” dedi.

TEMELİ YAŞLILARIMIZLA BİRLİKTE ATARIZ

Yaşlılara verdiği söz doğrultusunda huzurevi projesinin takipçisi olduğunu ve olacağını vurgulayan Budak, “Benim amacım siyasi polemik değil. Amacım yaşlılarımızın bir arzusunun yerine getirilmesidir. Ben bu amaçla önerge verdim, açıklama yaptım. Ülkede bir hükümet ve bir Aile Bakanı var. 3-5 satır bilgi vermek bu kadar zor mudur? Madem bu kadar çalışıyordunuz, ihale hazırlığındaydınız neden 3 ayda 3 satır bilgi vermediniz? Neden 3 yılda bir temel atılamadı? Neden başlangıçta nitelikli bir proje yapılamadı? Neden ihale seçim sonrasına kaldı? Tüm bu süreçlerde bir yönetim basiretsizliği, başarısızlığı yok mu? AKP’nin klasik taktiği, ayıplarını, başarısızlıklarını birilerini suçlayarak örtmeye çalışmak. Bayramlaşma sırasında ‘1 Kasım’dan sonra umarım temeli, huzurevinde kalacak yurttaşlarımızla birlikte en kısa sürede atarız’ demiştim. Yurttaşlarımızın desteğiyle hedefimize ulaşacağız ve temeli yaşlılarımızla birlikte atacağız” diye konuştu.

Benzer Yazılar