EMEK MANŞET SOKAK

İşçinin sigortası kaza geçirdiği gün başlatıldı

Antalya’da kuru temizleme fabrikasında çalışan ve 1 Mayıs günü kolunu makineye kaptırarak iş kazası geçiren Ayşegül Altınbilek’in sigortasız çalıştırıldığı ve kaza günü sigortasının yapıldığı ortaya çıktı.

Antalya Sokakları – Antalya’da bir kuru temizleme fabrikasında çalışan ve 1 Mayıs günü geçirdiği kaza sonucu kolu kırılan Ayşegül Altınbilek’in sigortasız çalıştırıldığı ve kaza geçirdiği gün sigortasının başlatıldığı öğrenildi.

Altınbilek tedavi gördüğü hastanede kazaya ve sonrasına dair ayrıntıları şu şekilde anlattı:  “Kazadan sonra sağ kolumun temiz bir bezle örtülmesini istedim. Patronumuz kolumu bağladı. Sanırım kısa süre sonra ambulans geldi. Beni hastaneye getirdiler. Sigortam henüz yapılmadığı için patronumuz o esnada kulağıma, ‘Bugün işe başladığını söyle veya bir arkadaşını ziyaret amaçlı burada bulunduğunu söyle’ dedi”

Hastanedeki tedavisi süresince patronunun yine gelip gitmeye başladığını ve sigorta girişinin kazanın olduğu gün yapıldığını öğrendiğini söyleyen Altınbilek, “Ben burada 11 Nisan’da işe başladım. Normalde sigortasız bir iş yerinde çalışmak istemem. Fakat sigortamın yapılacağını söyledikleri için belki bir süre idare edebilirim diye düşünmüştüm” dedi.

Kaynak: ajanslar

Benzer Yazılar