MANŞET SOKAK SPOR

İşitme Engelliler Atletizm Şampiyonası Antalya’da yapıldı

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Yıldızlar, Gençler ve Büyükler Atletizm Şampiyonası, Antalya’da yapıldı.

Antalya – Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Yıldızlar, Gençler ve Büyükler Atletizm Şampiyonası,  Antalya’da yapıldı.

Federasyonun teknik kurul başkanı ve milli takım antrenörü Salih Öztürk, Zeytinköy Atletizm Sahası’nda iki gün süren organizasyonun, 450’den fazla sporcunun katılımıyla 16 branşta gerçekleştirildiğini söyledi. Milli takım branş antrenörlerinin özellikle yıldızlar ve gençlerden sporcu seçtiğini belirten Öztürk, “25 Haziran’da gençlerin  Bulgaristan’da dünya şampiyonası var. Bu organizasyonda, Ahmet Simser, Hacı Ahmet Pekel, Burak Şevket Taş, Ahmet Sekman, Ayhan Ayata,  Özkan Kaya, Zekeriya Üçüncü, Songül Virit’le farklı branşlarda 15 sporcu seçtik. Bu sporcularımızı milli takıma entegre edip, 25 Nisan’da  Ankara’da kampa alacağız.” diye konuştu.
Şampiyonaya katılanlar arasında büyüklerde milli takımda yarışan sporcuların da olduğuna işaret eden Öztürk, “Amacımız, 2017’de  Samsun’da yapılacak 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları için sporcu sayısını artırıp, kaliteli sporcular yetiştirmektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Ajanslar

Benzer Yazılar