SOKAK

İstanbul ve Akdeniz Üniversitesi ortaklığıyla düzenlenen 1. Medya Günleri sona erdi

İstanbul Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi ortaklığıyla düzenlenen 1. Medya Günleri İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Antalya – İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Otomasyon Bölümü (İÜ TBMYO) Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı tarafından düzenlenen 1. Medya Günleri’nin açılış töreni, üniversitenin İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Açılışta 52. Uluslararası  Antalya Film Festivali’nde “Sosyal Sorumluluk Özel Ödülü” alan “Uzun İnce Bir Yoldayım” filminin gösterimi gerçekleştirildi. Film gösteriminin ardından ise İÜ Basın ve  Halkla İlişkiler Müdürü ve İÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ergün Yolcu moderatörlüğündeki söyleşide, Uluslararası  Antalya Film Festivali Direktörü  Elif Dağdeviren öğrencilerle bir araya geldi.

“İLK KEZ ORTAK YAPIMA İMZA ATTIK”
Dağdeviren, söyleşideki konuşmasında bu yıl ilk kez İstanbul Üniversitesi ile Akdeniz Üniversitesinin öğretim üyeleri ve öğrencilerinin ortak bir yapıma imza attıklarını aktararak, üniversite ve sektörü bir araya getiren “Festival Akademi” projelerine değindi. Film festivallerinin önemine dikkati çeken Dağdeviren, festival için yapılan çalışmaları ve hazırlık sürecini içeren tecrübelerini gençlerle paylaştı.

Program, İÜ TBMYO Radyo ve Televizyon Teknolojisi Program Başkanı Doç. Dr. Özgü Yolcu tarafından  Elif Dağdeviren’e teşekkür plaketi verilmesiyle sona erdi.

Kaynak: AA

Benzer Yazılar